Рух донорства

Студенти факультету природничих наук популяризують і підтримують рух донорства.

Однією з глобальних проблем медицини є нестача крові при наданні медичної допомоги. Щорічно Всесвітня організація охорони здоров’я проводить систематичні заходи, спрямовані на привернення уваги до різних аспектів проблеми донорства і шляхів їх вирішення. У 2016 році тема кампанії – «Кров об’єднує всіх нас». Основні цілі цьогорічної кампанії:

• підвищити обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного безоплатного донорства крові та закликати людей, які ще не здавали свою кров, особливо молодих людей з хорошим здоров’ям, ставати донорами;
  • привертати увагу до служб крові на рівні окремих спільнот і до важливості участі спільнот у забезпеченні достатніх, безпечних і сталих запасів крові.

Не залишилися осторонь від цієї проблеми і студенти спеціальності «Лабораторна діагностика» нашого факультету, які щорічно беруть активну участь в популяризації та фактичній підтримці руху донорства. Студенти  на базі відділення переливання крові Старобільського РТМО регулярно  здають кров на безоплатній основі для потреб медицини. Найбільш активними донорами є:

• Бєлашевcький Олександр,
  • Затуліна Лілія,
  • Жадан Анастасія,
  • Кучеренко Вадим,
  • Куденко Світлана,
  • Колган Іван.

Ці студенти здають кров уже протягом кількох років, тим самим, конкретними вчинками допомагаючи людям, чиї життя виявилися під загрозою.

Активна участь у донорському русі студентів спеціальності «Лабораторна діагностика», підтверджує тезу про те, що медична освіта –  надзвичайно багатоаспектний процес, що включає в себе як питання накопичення фактичних медичних знань, так і формування особистості лікаря. Одним з аспектів цього процесу і є виховання активної громадянської позиції лікаря в медико-соціальних питаннях, у тому числі й участь у вирішенні такої важливої проблеми як донорство.

За матеріалами кафедри
лабораторної діагностики,