Засідання ректорату

Сьогодні в університеті відбулося планове засідання ректорату.

На порядку денному було розглянуто два основних питання:

• про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму;
  • про стан і перспективи розвитку ВП «Брянківський коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка».

З доповіддю про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму виступив В.Ф. Дрель. Заслухавши та обговоривши доповідь директора інституту, ректорат відзначає, що 2016 році завдяки цілеспрямованій адресній профорієнтаційній роботі в структурному підрозділі поліпшилися показники набору студентів порівняно з попереднім роком.

Кадровий склад кафедр за останні два роки майже не змінився, в інституті працюють 2 штатні доктори наук, 16 кандидатів наук, 10 викладачів без наукових ступенів.

В інституті відбувається активний пошук можливостей для ефективної організації навчального процесу в сучасних умовах, зокрема кафедри структурного підрозділу організували проходження виробничих практик у навчальних закладах і на підприємствах Луганської області.

За результатами наукових досліджень у 2015 році, викладачі інституту підготували 52 наукові публікації, з них 7 статей у журналах з імпакт-фактором, 4 статті в іноземних журналах. Захищено докторську дисертацію (С. В. Маслійов); отримано 3 патенти на корисну модель та 1 патент на винахід. У науково-дослідній роботі брали участь 72 студенти інституту, роботи трьох студентів було рекомендовано до участі в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт. На базі інституту проведено дві науково-практичні конференції.

Студенти інституту беруть активну участь в університетських заходах з національно-патріотичного виховання: День захисника України, День вишиванки, Шевченківські свята, День університету. Сформовано волонтерський загін, що провів низку акцій, зокрема заходи з ушанування загиблих воїнів АТО, акцію «Вшануй пам’ять своїх предків».

news_novem_2016_2_7

Разом з тим, ураховуючи суттєві досягнення в навчально-виховній роботі та науковій діяльності, було виокремлено низку проблем, які потребують подальшого вирішення.

З доповіддю про стан і перспективи розвитку ВП «Брянківський коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» виступив М.С. Сапіжак. Заслухавши й обговоривши доповідь директора коледжу, ректорат відзначає, що незважаючи на об’єктивні труднощі, відокремлений підрозділ зберіг власні традиції, розвивається та продовжує освітню діяльність у м. Лисичанськ. (фото 5,6).

Для організації навчального процесу використовується майстерня із перукарського мистецтва, три навчальні аудиторії та дві аудиторії в навчальних майстернях; для викладання гуманітарних дисциплін – матеріально-технічна база Лисичанського педагогічного коледжу.

Студенти коледжу постійно беруть участь у регіональних та всеукраїнських конкурсах, де здобувають призові місця, є учасниками навчальних та виховних заходів Лисичанського педагогічного коледжу. Профорієнтаційна робота в проводиться на високому рівні. До навчання в підрозділі залучаються випускники регіональних ліцеїв. Коледж має власний сайт та сторінки у соціальних мережах.

Серед проблемних питань, які існують у роботі коледжу, актуальними є недостатність державного фінансування, обмежені можливості матеріально-технічної бази та недостатня кооперація зі структурними підрозділами базового університету.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка