Викладачі досліджують проблеми війни
11.11.2016
Викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка досліджують проблеми гібридної війни на Сході України.
Наукова діяльність є складником успішного розвитку вищого навчального закладу та суспільства. Розробка комплексних досліджень з актуальних тем, які будуть затребуваними для практичної діяльності фахівців різних сфер, надає можливість якісно підвищити науковий потенціал університету та освітньої галузі країни.
Викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка розпочинають дослідження гібридної війни на Сході України з позицій міждисциплінарного підходу, тобто з точки зору багатьох галузей знань, серед яких історія, філософія, соціологія, політологія, педагогіка, психологія, спеціальна освіта, соціальна педагогіка, журналістика, філологія, економіка тощо. Науковці нашого університету активно досліджують вплив збройного насилля на політичний процес в Україні; регіональну спільноту Донбасу в умовах гібридної війни; травматизацію особистості українців внаслідок військової та інформаційної агресії; трансформацію національної системи освіти, зокрема медіаосвіти, України в умовах гібридної війни на Сході України; мовний інформаційний фонд сучасного усного та писемного мовлення сходу України; літературу Слобожанщини в соціокультурному просторі; національно-патріотичне виховання дітей і молоді в контексті ствердження суб’єктності української держави; соціалізацію учнівської та студентської молоді сходу України в умовах гібридної війни та поствоєнний період; зміст і технології соціальної, педагогічної та психологічної роботи з різними категоріями населення Сходу України та ін. Результатом проведеного дослідження буде випуск колективного збірника наукових праць, що стане підґрунтям для подальших пошуків шляхів виходу з конфлікту та реінтеграції в український простір населення з тимчасово неконтрольованої території.
Проблема гібридної війни не є новою в науці, але набуває специфічності у зв’язку з розгортанням конфлікту на Сході України, а тому потребує ретельного й ґрунтовного дослідження. «Проведення даного дослідження має велике значення не тільки для нашого університету, але й для розвитку регіону та України загалом. Буде досліджено феномен гібридної війни в міждисциплінарному вимірі, розроблено рекомендації щодо мінімізації наслідків та виходу з конфлікту на Сході України, реінтеграції тимчасово неконтрольованої території в український правовий, економічний, інформаційний, освітній простір», – зазначила координатор проекту О.Л. Караман.
Викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка є науковцями, визнаними на теренах України та всього світу. Наукові дослідження наших освітян є актуальними для багатьох сфер діяльності, тому вивчення проблематики гібридної війни на Сході України є важливим етапом на шляху до спільної перемоги.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка