Факультет природничих наук
22.7.2016
Факультет природничих наук – один з найстаріших структурних підрозділів університету.
Біологічне відділення факультету соціального виховання Донецького інституту народної освіти (ДІНО), на базі якого з’явився факультет, було відкрито у 1928 р. Проте хімічний та природничий кабінети існували в ДІНО з моменту його заснування. У 1932 р. в ДІНО було створено агробіологічний факультет, який у 1934 р. перетворено в хімічний, а в 1936 р. – у факультет природознавства і хімії. У 1934 р. в результаті об’єднання ДІНО та учительського інституту був утворений Луганський державний педагогічний інститут. Таким чином у складі університету з’являється географічний факультет, який існував в учительському інституті з 1933 р. У 1951 р. на базі двох факультетів (географічного та факультету природознавства і хімії) було створено природничо-географічний факультет, який у 2009 р. отримав назву факультет природничих наук.
Історія ФПН нерозривно пов’язана з історією університету. Під час Другої світової війни, у період з літа 1942 р. до осені 1943 р., факультет разом з університетом пережив три евакуації, але завжди повертався в рідні стіни. Наразі, у зв’язку з подіями на сході країни, університет перебуває в четвертій евакуації, із жовтня 2014 р. юридична адреса ЛНУ закріплена у м. Старобільськ, пл. Гоголя, 1.
Сьогодні факультет природничих наук – це дружний колектив однодумців, який складається з понад 500 студентів і 30 викладачів. Більшість співробітників факультету мають науковий ступень і вчене звання. У структуру ФПН входить п’ять кафедр:
- кафедра біології;
- кафедра географії;
- кафедра садово-паркового господарства та екології;
- кафедра лабораторної діагностики, хімії та біохімії;
- кафедра анатомії, фізіології людини та тварин.
Факультет здійснює підготовку професіоналів за такими напрямами та спеціальностями:
- Середня освіта (Біологія);
- Середня освіта (Географія);
- Середня освіта (Хімія);
- Біологія;
- Біологія (Генетика);
- Хімія;
- Хімія (Біохімія);
- Науки про Землю;
- Екологія;
- Садово-паркове господарство;
- Лісове господарство;
- Технології медичної діагностики та лікування.
Найцінніший скарб факультету – це студенти – дружні, талановиті, цілеспрямовані, активні, ерудовані і патріотичні! Усі досягнення факультету пов’язані з ними. Наші випускники плідно працюють в різних галузях на теренах України, а також у країнах ближнього і далекого зарубіжжя, але куди б не закинула їх доля вони завжди з теплотою і щирою вдячністю згадують рідну alma mater.
«Позаду…миті, які не повернеш назад. Згадуються польові практики з ботаніки, зоології, геології; гербарії рослин, колекції комах та колекції мінералів (зібрані на теренах рідного краю). Навчальні екскурсії по рідній країні, наметові містечка і, звичайно, студентські пісні біля яскравого вогнища».
Івашкіна О., випускниця 1991 р.
«І тільки через деякий час розумієш, що студентське життя – найяскравіший і незабутній час. Багато було труднощів, але в пам’яті залишається тільки хороше».
Ткаченко Н., випускниця 1985 р.
«За період навчання в університеті мене найбільше вражала самовідданість викладачів, які працюють у навчальному закладі. Адже тільки надзвичайні люди здатні до останньої краплини віддавати себе іншим».
Барабаш Л., випускниця 1991 р.
«Із трепетом у серці зберігаю в пам’яті теплі, романтичні студентські роки, які були сповнені незабутніми подіями. А головне: ми мали честь пройти школу професійного становлення у найдосвідченіших викладачів і науковців – людей з великої літери».
Мінєнко Г., випускниця 1981 р.
Запрошуємо Вас в дружну сім’ю факультету природничих наук!
Сторінка факультету на сайті ЛНУ: https://luguniv.edu.ua/?page_id=349
Сторінка факультету у соціальній мережі «ВКонтакті»: https://vk.com/fpn_lnu