Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Співпраця із Бориславською міською радою

6 червня відбувся робочий візит делегації від ЛНУ імені Тараса Шевченка в Бориславську територіальну громаду Львівської області. Результатом візиту стало підписання угоди про співпрацю.

6 червня 2025 року відбулася знакова подія, що символізує єднання, підтримку та спільне прагнення до розвитку освіти й громади, ЛНУ імені Тараса Шевченка та виконавчий комітет Бориславської міської ради підписали меморандум про співпрацю.

До міста Борислав Львівської області із робочим візитом завітала представницька делегація університету у складі: Олени КАРАМАН – ректорки, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора; Віталія КУРИЛА – першого проректора, голови вченої ради, академіка НАПН України, доктора педагогічних наук, професора; представників навчально-наукового інституту філології і журналістики ЛНУ імені Тараса Шевченка: Оксани КЛЄЩОВОЇ – кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови; Артема ГАЛИЧА – доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри журналістики, Ольги КУЦЕВСЬКОЇ – кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики.

У малій залі засідань Бориславського міськвиконкому гостей зустріли: міський голова міста Борислава Ігор ЯВОРСЬКИЙ, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мирон ЦАЙТЛЕР, керівниця освітньої галузі громади Елла КАЧМАРЧИК, керівниця Бориславського управління Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості Галина ЦИБЕНКО, керівниця «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Бориславської міської ради Ірина ТАТОМИР.

Підписана Угода про співпрацю між Університетом та Бориславською міською радою, свідчить про спільну консолідацію ресурсів та потенціалу задля надання жителям Бориславської громади і всім бажаючим якісних освітніх послуг.

Зустріч у Бориславській міській раді розпочалася з презентації ознайомлення з роботою Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Під час візиту Віталій КУРИЛО, перший проректор та голова вченої ради університету розказав про історію становлення навчального закладу, про його проукраїнську позицію та відстоювання національних інтересів. ЛНУ імені Тараса Шевченка ‒ унікальний заклад, який має надзвичайно складну, але водночас натхненну історію. Через небажання працювати на окупованій території, з 2014 року університет та близько 85 відсотків професорсько-викладацького складу перемістились у Старобільськ, а згодом, у 2022 р. після повномасштабного вторгнення ворога, змушені були вдруге релокуватися: тепер у Полтавську область.

ЛНУ вдруге змінив місце розташування і нині працює в Полтаві, Лубнах і Миргороді; здобувачі ж освіти продовжили навчання, використовуючи переваги дистанційної форми освіти. Університет продовжує працювати, відкривши консультаційні центри / пункти в м. Чорноморськ на Одещині та в м. Долина на Івано-Франківщині.

Олена КАРАМАН, ректорка університету розповіла про переваги навчання в закладі вищої освіти, про форми навчання, можливість навчатися як стаціонарно, так і використовуючи дистанційне навчання на спеціальній освітній платформі. Важливо те, що диплом університету є дипломом міжнародного взірця. Пані ректорка говорила про можливість підвищення кваліфікації для педагогів і держслужбовців, а також наявність бюджетних місць і навчання за рахунок ваучерів від Центрів зайнятості.

Представники ЛНУ імені Тараса Шевченка розповіли про можливість отримання освіти для військовослужбовців, які зараз знаходяться на захисті Батьківщини, але хочуть отримати якісну і потрібну у мирному житті освіту, а також, враховуючи нинішні реалії, дуже цінною є можливість отримати освіту навіть перебуваючи за кордоном на час воєнного стану.

Попри всі виклики, університет зберіг свою цілісність, потужну освітню та наукову базу, і навіть у найважчі часи залишався лідером інновацій в українській вищій освіті. Зокрема, ЛНУ став першим закладом в Україні, який пройшов європейську акредитацію, і одним із перших, хто впровадив ефективну систему дистанційного навчання ще у 2014 році. Сьогодні університет працює за змішаною формою, надаючи якісні освітні послуги як очно, так і онлайн ‒ не лише в Україні, а й за її межами.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено структурі університету, яка містить усі рівні освіти: від навчання після 9 класу до підготовки докторів наук. Луганський університет ‒ це багатопрофільний, мультикампусний заклад, відкритий для всіх, хто прагне навчатися, розвиватися і реалізовувати свої таланти.

Міський голова Борислава Ігор ЯВОРСЬКИЙ висловив упевненість у майбутньому партнерстві: «Переконаний, що ця співпраця буде успішною та взаємовигідною. Ви пройшли через багато труднощів, війна змусила вас прийняти рішення про релокацію, покинути рідне місто та зіткнутися з новими викликами. Нехай ці випробування зроблять вас сильнішими та потужнішими. Вірю, що ваша невтомна праця дасть свої плоди і стане гарним стартом для того, аби не лише відновити ваші позиції в освітній сфері, а й навіть примножити досягнення».

Керівництво університету, розповівши про всі переваги навчання в Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», на зустрічі з представниками Бориславської громади міста на чолі з мером Ігором ЯВОРСЬКИМ, висловили сподівання, що така ініціатива знайде схвалення у громаді, а бажаючих здобути якісну вищу освіту буде чимало.

Гадаємо, що попереду нас чекають нові спільні проєкти, нові ініціативи, бо разом ми ‒ сильніші.

 

Інститут філології і журналістики ЛНУ імені Тараса Шевченка

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2025