Диплом за оригінальність
10.5.2016
Студентка ІТОТТ кафедри дизайну отримала диплом за оригінальність презентації
Студентка 3 курсу спеціальності «Дизайн (Дизайн інтер’єру)» Губська Ангеліна в ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дизайну отримала Диплом за оригінальність презентації дизайн-проекту.
Ставши переможцем у І турі олімпіади з дизайну в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, студентка 3 курсу спеціальності «Дизайн (Дизайн інтер`єру)» Губська Ангеліна була рекомендована до участі у II етапі Всеукраїнської олімпіади.
Цього року ІІ етап проходив з 20 по 22 квітня на базі Херсонського національного технічного університету.
Умови олімпіади передбачали виконання творчих завданнь у 2 етапи. Перший етап: розробка графічної формальної композиції з елементами рельєфу на основі запропонованого зображення дрібної скульптурної пластики скіфського звіриного стилю або його фрагменту. На основі проаналізованого об’єкту, відбувається втілення площинної композиції з елементами рельєфу від наміченого цілого силуету до відпрацювання окремих деталей. Сам принцип стилізації об’єкту приводить до ідеї нової композиції, яка зберігає основні риси стилю. Другий етап: виконання об’ємного макету, як доповнення площинної композиції. Головна задача другого етапу – встановлення взаємозв’язку між віднайденою на основі попереднього пошуку площинною тектонікою і майбутньою об’ємно-просторовою структурою. У якості макету виступила скульптурна інсталяція – асоціативно-метафоричний образ проектної форми на основі запропонованого зображення дрібної пластики скіфського звіриного стилю. Матеріалами для виконання макету стали: білий та кольоровий папір, скло, тканини, різні фактурні матеріали тощо.
Ангеліна Губська поділилась своїми враженнями від м. Херсон та участі в ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з дизайну: «Південне місто Херсон зустріло мене привітно і тепло. Організатори олімпіади створили всі умови для сприятливого перебування та участі в олімпіаді. Вирішили проблеми з проживанням, пояснили, як дістатися до університету, а також, розповіли де можна придбати необхідний матеріал для виконання завдання.
Темою олімпіади було: «Скіфський звіриний стиль як інспірація в дизайні». Мета олімпіади: можливість професійного самоствердження студентів, розкриття їх творчих здібностей, налагодження і зміцнення зв’язків та встановлення дружніх відносин між дизайнерськими навчальними закладами України, взаємне інтелектуальне та естетичне збагачення, відбір студентів для участі в міжнародних олімпіадах.
Під час олімпіади у мене з`явилась ідея світильника в скіфському стилі. Для завданні в якості аналога надали дзеркальне зображення, розглянувши і проаналізувавши його, я виконала декілька клаузур і ескізних рішень з максимальною мірою стилізації. В якості підкладки для об’єкта проектування вибрала фігуру п’ятигранника, на яку нанесла стилізований комбінаторний елемент.
Як основні кольори використо́вувала чорний та золотий. Чорний вважається символом невідомості: він таємничий, сакральний і благородний колір. А золотий – символізує тепло, сонячне світло, багатство, красу, елегантність і розкіш. Комплекс поєднання чорного і золотого є символом престижу, а об’єкти дизайну, спроектовані з використанням цих кольорів, найчастіше, виглядають креативно, благородно і стильно.
Щоб визначитися з конструкцією макету було виконано клаузуру об’єкту – вигляд зверху, окремо зробили креслення усіх констант макету, а також наочне зображення в перспективі і кольорі.
При декоруванні елементів макету для надання естетичності використано золотий контур, а для надання плавності форм, як графічний засіб – крапка.
При роботі в матеріалі комбінувала дві техніки бумагопластики – кусудама і кірігамі, що з’явилися в Японії приблизно в VIII столітті н.е. Кусудама – це паперова модель модульного орігамі, яка складається з декількох однакових модулів. Кірігамі – вид орігамі, в якому дозволяється використовувати різець і ножиці в процесі виготовлення моделі.
Остаточний варіант проектування – це макет, що є настінним світильником, бра, люстрою або нічником, які в денний час доби будуть оригінальним елементом декору інтер’єру, а в нічний – виконувати своє основне призначення – освітлювати інтер’єр.
Я дуже вдячна своєму Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, викладачам кафедри дизайну за можливість реалізувати свої творчі здібності, випробувати себе.
Мені пощастило познайомитися в м. Херсон з цікавими, неординарними і творчими людьми. Я побачила їх оригінальний підхід та нестандартне мислення у виконанні завдань. Не зважаючи на 2 зразки скіфського звіриного стилю, не було схожих робіт, а їх було понад 50. Моя робота була нагороджена Дипломом за оригінальність презентації дизайн-проекту. Дні, проведені в Херсоні, дали мені незабутній професійний досвід».