Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

На міжнародному рівні

Кафедра східних мов продовжує активну наукову діяльність на міжнародному рівні.

Так, на базі Полтавського університету економіки і торгівлі 26-27 квітня 2016р. відбулася Шоста Міжнародна науково-практична конференція викладачів і студентів „УКРАЇНА-КИТАЙ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР.  АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО КИТАЄЗНАВСТВА” та 28-29 квітня 2016 р. Міжнародна науково-практична конференція викладачів і студентів „СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ СХОДОЗНАВСТВА”. Організатором цих конференцій традиційно стала кафедра східних мов ЛНУ імені Тараса Шевченка, яка, незважаючи на складнощі, продовжує активно займатися науковою діяльністю на міжнародному рівні.

Участь в конференціях взяли викладачі і студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, студенти з Японії, викладачі турецької мови і літератури з Турецької Республіки, Республіки Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, а також викладачі китайської мови і літератури з Польщі та Китаю.

На початку конференцій учасників привітав декан факультету  іноземних мов, канд. пед. наук, доцент Карпенко Іван Михайлович та в.о. завкафедрою східних мов, викладач Чепурна Ірина Миколаївна.

„Проведення подібних заходів відіграє велику роль в підтримуванні високого рівня наукової діяльності не тільки кафедри східних мов, але факультету й університету в цілому”, – каже декан факультету Карпенко І.М.

Серед основних тематичних напрямів конференції „УКРАЇНА-КИТАЙ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО КИТАЄЗНАВСТВА” були китайська мова (історія, лінгвістичні особливості та розвиток, сучасний стан); інноваційні технології у викладанні та методика викладання китайської мови в Україні та світі; літературознавчий аспект синології; патріотичне, громадянське і моральне виховання молоді в Китаї та Україні.

Щодо роботи конференції „СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ СХОДОЗНАВСТВА”, вона здійснювалась за чотирма секціями – Лінгвістичні дослідження східних мов (турецька, японська, арабська, іврит); Інноваційні технології у викладанні та методика викладання східних мов; Самобутність східної культури та  Література країн Сходу.

Під час пленарного засідання канд. пед. наук, доцент кафедри східних мов Федічева Н. В. обґрунтовує потенціал іноземної мови на розвиток загальнолюдських цінностей особистості та визначає прийоми, форми й методи роботи, які можуть позитивно впливати на розвиток гуманістичних цінностей студентів і на вдосконалення їх іншомовних умінь.

Канд. пед. наук, доцент, завідувач кафедрою романо-германської філології ЛНУ імені Тараса Шевченка Шехавцова С.О., поділилася своїми думками про стан та перспективи дистанційної освіти, і, схоже, переконала слухачів у тому, що, попри недоліки і проблеми, дистанційна освіта має великі перспективи для розвитку та функціонування.

Доктор філософії, доцент Бакинского слов’янського університету Алхасов Я.К., у своїй доповіді зазначає, що при вивченні турецької мови в аудиторії необхідно врахувати особливості мови, яка вивчається. Ефективним шляхом активізації турецьких слів може служити історико-етимологічний коментар викладача. Оскільки в турецькій мові дуже багато арабізмів, потрібно пояснити студентам деякі правила арабської мови.

На завершення пленарного засідання зі своїми доповідями також виступили викладачі китайської мови і літератури кафедри східних мов Чепурна І.М., Гуань С.С., Климчук Л.В., викладач японської мови кафедри східних мов Горбуньова С.О. та викладач англійської мови Щаблева А.М.

За результатами обох конференцій планується публікація тез доповідей у кафедральному збірнику. До друку вже було прийнято 49 тез. Викладачі та аспіранти окрім тез мали змогу опублікувати ще й статті в фаховому науковому виданні України – „Вісник ЛНУ імені Тараса Шевченка. Серія: Педагогічні науки”.

На завершення, всі учасники конференцій отримали сертифікати учасника.

„Це чудова можливість для наших студентів проявити себе і зробити перші кроки в справжню наукову діяльність. Безсумнівно, цей досвід стане їм в нагоді в майбутньому навчанні, а також  в подальшій викладацькій практиці”, –  відмітила Федічева Н.В.

Як зазначає в.о. завідувача кафедри східних мов, викладач Чепурна Ірина Миколаївна, – „Кафедра й надалі буде вести активну міжнародну наукову діяльність задля підвищення статусу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка не тільки серед українських ВНЗ, а й на міжнародній арені”.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024