Засідання вченої ради
23.12.2024
20 грудня в дистанційному режимі відбулося засідання вченої ради університету.
На порядку денному були такі питання:
- про бюджет університету на 2025 фінансовий рік;
- про моніторинг і оцінювання якості освітнього процесу в університеті;
- про присвоєння вченого звання;
- різне.
Засідання почалося з доповіді головного бухгалтера Віти Василенко про бюджет університету на 2025 фінансовий рік. Ухвалою вченої ради зафіксовано, що кошторисом доходів і видатків спеціального фонду на 2025 рік передбачено доходи у розмірі 56 680,00 тис. грн. Пріоритетними напрямками видатків вчена рада визначила такі статті витрат: заробітна плата, оплата комунальних послуг, придбання обладнання та інвентарю для утримання університету, оплата послуг (крім комунальних), плата за оренду приміщень, придбання комп’ютерної, офісної техніки, обладнання для навчального процесу, наукова та методична робота, соціальне забезпечення, преміювання здобувачів освіти тощо.
У другому питанні йшлося про моніторинг і оцінювання якості освітнього процесу в університеті. Заслухавши й обговоривши доповідь в. о. завідувача відділу управління якістю освітньої діяльності Маргарити Кравченко, вчена рада відзначила, що моніторинг і оцінювання якості освітнього процесу є важливим інструментом забезпечення високого рівня освітніх послуг і конкурентоспроможності університету, а аналіз результатів моніторингу дозволяє виявляти проблеми й розробляти ефективні стратегії їх вирішення. З цією метою з 26 листопада до 5 грудня 2024 р. відділ управління якістю освітньої діяльності провів загальноуніверситетське опитування здобувачів вищої освіти і науково-педагогічних працівників. Було проаналізовано думки 181‑го викладача, що взяли участь у анкетуванні щодо відповідності їх потребам рівня підтримки з боку кафедр, директоратів і ректорату, відповідності освітніх програм і навчальних планів сучасним вимогам, зручності розкладу занять і планів освітнього процесу, взаємодії зі здобувачами вищої освіти, використання сучасних методів навчання тощо. Абсолютна більшість науково-педагогічних працівників позитивно оцінила якість освітнього процесу в університеті за цими показниками, надавши свої пропозиції щодо його подальшого вдосконалення. Загалом 54,1% викладачів визначили свій рівень задоволеності організацією освітнього процесу в університеті як максимальний. Так само, більшість опитаних здобувачів вищої освіти (у анкетуванні взяли участь 913 студентів) позитивно оцінили рівень забезпечення університетом освітньої, інформаційної і соціальної підтримки, задоволеності якістю освітнього процесу, а також взаємодію з викладачами, кафедрами і директоратами. Більшість респондентів надала позитивні відгуки і у відкритих відповідях. Разом з тим частина здобувачів висловила пропозиції щодо покращення освітнього процесу. Доповідь викликала активне обговорення, у якому взяли участь директор НН ІМ Ірина Продан, завідувач кафедри педагогіки Людмила Бутенко, доцент кафедри філософії та соціології, гарант ОП «Соціологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Катерина Котеленець. Вчена рада визначила, що питання є надзвичайно актуальним для ЛНУ імені Тараса Шевченка, а загальноуніверситетський моніторинг якості освітнього процесу варто проводити регулярно.
Рішенням вченої ради вчене звання доцента по кафедрі професійної освіти, ресторанного і туристичного бізнесу присвоєно Каролоп Олені Олександрівні.
Серед різного розглянуто питання про висунення кандидатури ректора університету Олени Караман для обрання членом-кореспондентом НАПН України, затвердження і коригування тем дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора наук і доктора філософії, затвердження індивідуальних навчальних планів та індивідуальних планів наукової роботи аспірантів, продовження академічної відпустки і рекомендації до друку наукових і навчально-методичних праць.
Наприкінці засідання голова вченої ради Віталій Курило привітав членів вченої ради та всіх присутніх з прийдешніми святами та побажав плідного нового року і в особистому, і в професійному житті.
Учений секретар університету