Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Гостьова лекція «Бухгалтерія та людський капітал: новий погляд на економічну роль»

Кафедра фінансів, обліку та банківської справи взяти участь у гостьовій лекції «Бухгалтерія та людський капітал: новий погляд на економічну роль».

28 листопада 2024 року завідувач кафедра фінансів, обліку та банківської справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка професор Віктор Тринчук та здобувачі освіти у рамках вивчення освітніх компонент «Бухгалтерський облік», «Бухгалтерський облік та аудит» мала чудову можливість взяти участь у гостьовій лекції, організованій нашими колегами з Сумського національного аграрного університету. Цей захід став не тільки цікавим, а й справжнім відкриттям для всіх учасників, адже темою лекції було важливе питання: «Значення принципів бухгалтерського обліку в розвитку теорії людського капіталу».

Лектор, Юрій Ренкас, кандидат економічних наук, ад’юнкт кафедри бухгалтерського обліку Краківського економічного університету, підняв багато актуальних і складних питань, які не тільки стосуються бухгалтерії, але й мають велике значення для розуміння нашої економічної реальності та розвитку людського капіталу в Україні. Одне з головних питань, яке лектор розглядав, — чи є бухгалтерський облік наукою, і якщо так, то яким чином він пов’язаний з іншими галузями знань, такими як математика, фізика та філософія.

Під час лекції було наведено надзвичайно цікаві та глибокі міркування щодо того, як бухгалтерський облік може бути використаний для аналізу справедливої заробітної плати та визначення вартості капіталу, а також було обговорено, як цей процес безпосередньо впливає на здатність капіталу виконувати праці. Студенти та викладачі активно задавали запитання, бо лекція не тільки відрізнялась глибиною теоретичних знань, а й була настільки доступною і практичною, що дозволяла побачити реальну цінність бухгалтерії в управлінні підприємствами та в економічних процесах в цілому.

Особливо цікавою була концепція «Енергія – капітал – здатність до виконання праці» та її зв’язок із сучасними економічними процесами. Приріст капіталу, як зауважив Юрій Ренкас, може становити до 8% і це, безсумнівно, надихає на глибше дослідження цієї теми, щоб краще зрозуміти, як бухгалтерський облік може допомогти ідентифікувати приріст капіталу та сприяти ефективному управлінню підприємствами.

Лекція стала важливим етапом у формуванні уявлення студентів про бухгалтерський облік як потужний інструмент управління та економічного розвитку. Розширила наші знання, й подарувала новий погляд на важливі теоретичні питання, які стосуються бухгалтерії та її зв’язку з іншими науками.

Ми впевнені, що отримані знання допоможуть нашим студентам в подальшому розвитку та застосуванні бухгалтерських принципів у реальному житті, а також сприятимуть формуванню ефективної фінансової системи на підприємствах і в економіці країни в цілому.

Щира подяка нашим колегам із Сумського національного аграрного університету за організацію цього важливого заходу та лектору Юрію Ренкасу за його цікавий і професіональний підхід до подання матеріалу.

Ми з нетерпінням чекаємо на нові можливості для участі в подібних заходах, щоб надалі збагачувати знання наших студентів і вдосконалювати навчальний процес на кафедрі фінансів, обліку та банківської справи.

 

За інформацією кафедри фінансів, обліку та банківської справи

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2025