До 91-х роковин Голодомору
22.11.2024
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
У 2024 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. До Дня пам’яті загиблих від Голодомору Відокремлений структурний підрозділ «Брянківський фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» провів низку меморіальних заходів, як-от: годину скорботи «Минуле живе, допоки його пам’ятають», акцію «Запали свічку». Були висловлені почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, сприймання чужої біди та болю як своїх власних…
Переглянути можете й ви «Голодомор – помста за нашу свободу» за покликанням:
https://youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqfd-Bg3I4YfbDtkfSxgm1NO&si=RKeD3watDNSUgRjw
Як повідомили здобувачі освіти-учасники вшанування, спираючись на фото- та відеоматеріали Українського інституту національної пам’яті, Голодомор – акт геноциду проти українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території України та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, не сумісні із життям. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Знання про Голодомор в Україні 1932-1933 років допомагає людям у всьому світі краще зрозуміти природу сучасної російської злочинної війни та геноцидних практик, які її супроводжують.
Росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, мову, культуру. Російська війна проти України спрямована на знищенні нашої незалежності, самобутності українського народу.
Саме тому цьогоріч вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
Закликаємо усіх cхилити голови і згадати в загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16:00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Запали свічку пам’яті або лампадку. Борись за Україну та підтримуй воїнів! Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
«Брянківський фаховий коледж
Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»