Гостьова лекція
19.11.2024
У навчально-науковому інституті соціальних і гуманітарних наук відбулась гостьова лекція.
7 листопада відбулась гостьова лекція «Особливості збору інформації про факти соціально-економічного життя суспільства в умовах війни» Ганни Падалки, к.соц.н., керівниці відділу соціальних досліджень дослідницького холдінгу “4Service”.
Лекція зібрала здобувачів навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук, які навчаються за спеціальностями “Історія”, “Соціологія” та “Політологія”, бо стосувалася особливостей фіксації фактів суспільного життя сучасного українського суспільства. Проте спеціально організована лекція була для викладачів і здобувачів спеціальності “Соціологія”.
Ганна Падалка, як представниця 4Service, міжнародного дослідницького холдингу зі штаб-квартирою у Відні (Австрія), яка працює в 52 країнах, познайомила майбутніх соціологів з сучасними практиками проведення досліджень і особливостями роботи українського офісу.
Для здобувачів лектор систематизувала особливості проведення соціальних досліджень під час війни, звернувши увагу як на методологічні (проблема статистичної основи для вибірки, врахування ВПО, визначення принципів формування вибірки), так і на організаційні аспекти (проблема термінів робіт, супровідних документів, взаємодії з громадами та поліцією).
Для викладачів кафедри філософії та соціології цінність зустрічі полягала в спілкуванні з представником потенційного роботодавця, отриманні актуальної інформації про стан ринку. Те, що, за словами Ганни, один з викликів роботи агенції – дефіцит мотивованих кадрів, необхідність на тренінгах додатково формувати навички роботи з респондентами у складному емоційному стані, є важливою інформацією для актуалізації освітніх програм спеціальності.
Лекція Ганни Падалки стала основою для побудови дискусій і тем доповідей на практичних заняттях з ОК “Професійна етика соціолога” (обговорення етичного зобов’язання соціолога під час роботи в екстремальних умовах, в громадах, які знаходяться на територіях, близьких до зони активних бойових дій, взаємодії з громадами і військово-цивільними адміністраціями) та ОК “Новітні методи та технології соціологічних досліджень” (сучасні агенції, практики і види соціологічних досліджень). Лекція стала джерелом оновлення змісту ОК “Методологія та методи соціологічних досліджень” щодо принципів формування вибірки в екстремальних умовах.
За інформацією навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук