Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Створено першу охоронну зону для збереження бабака степового в Україні!

Завдяки активній та сумлінній праці здобувачки 2 курсу магістратури за освітньою програмою «Екологія» Лариси Осипенко вдалося заснувати охоронну зону збереження для бабака степового – зникаючого виду, занесеного до Червоної книги України.

Здобувачка 2 курсу магістратури ОП Екологія Лариса ОСИПЕНКО працювала ековолонтеркою та проходила виробничу практику у 2024 році в МБО «Екологія-Право-Людина». Влітку та під час практики пані Лариса проводила наукові дослідження популяцій бабаків степових, результати яких будуть використані для підготовки кваліфікаційної роботи та вже знайшли своє практичне застосування. За її ініціативи разом з МБО “Екологія-Право-Людина” було надіслано звернення та обґрунтування до Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації. За результатами розгляду звернення 11.10.2024 року було створено охоронну зону для збереження об’єкта Червоної книги України бабака степового. Бабак степовий, або байба́к, або степовий сурок (Marmota bobak) – вид гризунів роду бабаків (Marmota) родини вивіркових (Sciuridae). Великий гризун з групи мисливських видів – довжина тіла досягає 61 см, вага – 9,3 кг. У 2021 році віднесений до зникаючих видів та внесений до Червоної книги України (Наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України 19 січня 2021 року № 29). Охоронна зона загальною площею 9.5 га розташована поруч із селом Бацмани Роменського району Сумської області. Це перша охоронна зона в Україні для збереження цього зникаючого виду з Червоної книги. Сподіваємося, що в подальшому таких зон буде створено більше. Пані Лариса планує і надалі працювати над цим дослідженням та висловлює щиру подяку Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації за допомогу у збереженні цього виду.

Бажаємо пані Ларисі подальших успіхів у цій важливій діяльності. Збереження бабаків степових — це справа, яка потребує нашої спільної турботи та уваги. Кожен із нас може зробити свій внесок у захист цього унікального виду, який є важливою частиною нашої екосистеми.

 

Кафедра садово-паркового господарства та екології

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024