Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Школа молодих науковців. Тиждень 2. День 1

У понеділок, 28 жовтня, розпочала свою роботу Школа молодих науковців. Тиждень 2.

Урочисте відкриття Школи відбулося за участю, завідувачки кафедри політології і міжнародних відносин, доктора політичних наук, доценат, проректора з науково-педагогічної роботи Державного закладу “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Світлани ВОВК та голови Ради молодих учених і здобувачів вищої освіти, аспіранта – Ольги КОРІНСЬКОЇ.

Метою Школи є формування унікального освітньо-наукового простору для розвитку, навчання та реалізації потенціалу молодого науковця, що є одним з важливих чинників розвитку науки в Україні.

Концепція  Школи являє собою інтенсивний навчально-пізнавальний інтерактивний курс, орієнтований на актуальні проблеми становлення та професійного розвитку молодих науковців України.

У перший день Школи спікером виступив аспірант кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами навчально-наукового інституту публічного управління Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», викладач інформатики ПТУ №44 м. Миргорода, сертифікований викладач Microsoft Сергій СИДОРЕНКО.

Темою доповіді стала надзвичайно актуальна проблема, у контексті сьогоднішнього наукового середовища – «Цифровий самозахист: основи інформаційної гігієни для сучасного науковця». В умовах стрімкої диджиталізації та зростаючих кіберзагроз науковці опиняються перед необхідністю не лише активно використовувати цифрові інструменти для досліджень, але й захищати власні дані та наукові здобутки від зловмисників.

Основи інформаційної гігієни включають управління персональними та професійними обліковими записами, безпечне поводження з паролями, уникнення фішингових атак, а також обізнаність із сучасними кіберзагрозами.

Особливо важливо, що доповідь була орієнтована на сучасного науковця, який часто має справу з публікаціями, комунікацією з міжнародними колегами та зберіганням великих масивів даних в інтернет-середовищі. Практичні поради з інформаційної безпеки в подальшому сприятимуть не лише особистому захисту, але й зміцненню загальної кібербезпеки у науковій спільноті.

Загалом, такий захід є важливим кроком до формування культури інформаційної гігієни серед науковців, що забезпечить розвиток безпечного та стійкого наукового простору.

Це був тільки перший день Школи, а вражень та знань вже незліченно багато.

На учасників Школи чекає ще п’ять продуктивних днів, багато цікавих тем та спікерів, як внутрішніх так і запрошених з абсолютно різних сфер.

 

За інформацією Ради молодих учених і здобувачів вищої освіти

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024