Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Воркшоп до Міжнародного дня психічного здоровʼя

На базі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбувся воркшоп до Міжнародного дня психічного здоровʼя.

10 жовтня 2024 року до Міжнародного дня психічного здоровʼя на базі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбувся практичний семінар «Гейткіпінг: перша допомога при суїцидальній кризі».

Захід організовано кафедрою психології та Навчально-методичною лабораторією психології групової роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі за підтримки Міжвідомчої співпраці у сфері охорони здоров’я: Університетська клініка Акерсхус, Національний університет «Києво-Могилянська академія», ГО «Асоціації фахівців з розв’язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки «Слова допомагають».

Цей воркшоп присвячений глибшому розумінню серйозної проблеми суїциду та наданню першої психологічної допомоги людям у суїцидальній кризі. Ми розглянемо роль гейткіпера – людини, яка може розпізнати ознаки суїцидальної поведінки та надати первинну підтримку.

Модераторкою заходу виступила волонтерка ГО «Соціальний проєкт «Разом», психосоматолог, членкиня Спілки Практичних Психосоматологів Тетяна ГАГАРІНА.

У заході взяли участь понад 300 учасників з різних регіонів України, серед яких були практики соціальної сфери, викладачі та здобувачі освіти різних закладів вищої освіти України.

Від нашого закладу у практичному семінарі взяли участь викладачі кафедри соціальної педагогіки та кафедри психології, а також здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістреського) рівнів вищої освіти спеціальності 231 «Соціальна робота» за освітньою програмою «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія».

Під час воркшопу учасникиотримали можливість: розглянути напрямок психологічної допомоги – гейткіпінг; навчитися розпізнавати ознаки суїцидальної поведінки; опанувати навички ведення розмови про суїцидальні думки; дізнатися, як складати план безпеки для людини в кризі; отримати інформацію про ресурси допомоги при суїцидальній кризі.

Захід став важливою платформою для обміну досвідом серед фахівців, які працюють у сфері психічного здоров’я, та посприяв підвищенню обізнаності про суїцидальну кризу серед здобувачів вищої освіти.

 

За інформацією НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024