Тренінг «Реалізація права дитини на сім’ю»

4 жовтня до Міжнародного дня соціального педагога кафедрою соціальної педагогіки ЛНУ імені Тараса Шевченка проведено соціально-просвітницький тренінг на тему: «Реалізація права дитини на сім’ю».

Метою проведення тренінгу стало підвищення обізнаності учасників щодо права і потреб дитини на виховання в родині.

Тренером заходу виступила к.пед.н., доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки, менеджерка із розвитку сімейних форм виховання МБО БФ «СОС Дитячі містечка» Україна Світлана ТУНТУЄВА.

Учасниками тренінгу стали здобувачі освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 231 «Соціальна робота» за освітньою програмою «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія», а також фахівці-практики соціальної сфери м. Лубни.

Відкрила тренінг ректор університету Олена КАРАМАН, яка привітала учасників  з Міжнародним днем соціального педагога, а також побажала здобуття нових знань, вмінь та навичок, успіху, творчого натхнення та задоволення від командної роботи.

Учасники тренінгу розглянули законодавче підґрунтя забезпечення права дитини на сім’ю, обговорили основні принципи роботи з сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах і важливість роботи з біологічними батьками дитини, акцентували  увагу на особливостях підтримки дітей-сиріт в позбавлених батьківського піклування, розібрали кілька практичних кейсів.

Під час зворотного зв’язку учасниками підкреслено важливість співпраці соціальних працівників, психологів та представників громадських організацій у підтримці дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та забезпеченні їм можливості зростати у сприятливих умовах в родині.

Кафедра соціальної педагогіки висловлює щиру подяку тренеру Світлані ТУНТУЄВІЙ за надзвичайно корисний матеріал, який було подано інтерактивно, доступно і сучасно.

За інформацією НН ІПП