Неформальна освіта на ОПП «Науки про Землю»

У сучасному світі освітні підходи зазнають значних змін, і традиційна система освіти поступово доповнюється альтернативними формами навчання.

Неформальна освіта, яка включає самостійне навчання, онлайн-курси, тренінги, воркшопи та інші нетрадиційні методи, стає невід’ємною частиною освітнього процесу для здобувачів вищої освіти. Ця тенденція обумовлена як викликами часу, так і новими потребами студентів, які прагнуть отримати актуальні знання і навички, що виходять за межі університетських програм.

Неформальна освіта відкриває перед здобувачами вищої освіти широкий спектр можливостей, що дозволяють їм отримувати додаткові знання, які часто не входять до традиційної університетської програми. Вона дозволяє студентам самостійно визначати свій шлях навчання, обираючи ті курси та матеріали, які найбільше відповідають їхнім інтересам і професійним потребам. Наприклад, онлайн-платформи, такі як Coursera, EdX або Prometheus, надають доступ до курсів провідних університетів світу, дозволяючи здобувачам вищої освіти здобувати знання у різних галузях без прив’язки до місця або часу.

Здобувачі вищої освіти ОПП «Науки про Землю» разом із завідувачем кафедри хімії, географії та наук про Землю ННІ ПАН теж не стоять на місці. Цього разу вони опанували курс на онлайн-платформі Prometheus від Всесвітнього фонду природи WWF-Україна «Добробут планети: що має знати й може вміти кожен». У цьому курсі вони дізнались про найбільші виклики, з якими зіткнулося людство і планета загалом – від руйнування середовищ існування видів та втрати біорізноманіття до зміни клімату.

По закінченню курсу всі отримали сертифікати:

1) Сопов Дмитро, доцент, завідувач кафедри хімії, географії та наук про Землю;
2) Лобок Дарина, здобувачка 2-го курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Науки про Землю»;
3) Апухтін Максим, здобувач 2-го курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Науки про Землю»;
4) Максименко Володимир, здобувач 1-го курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Науки про Землю»;
5) Вєтрова Єлизавета, здобувачка 2-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Науки про Землю».

Неформальна освіта є важливим компонентом сучасної системи освіти, яка дозволяє здобувачам вищої освіти отримувати додаткові знання та навички, адаптуючи своє навчання до потреб ринку праці та індивідуальних інтересів. Однак для повноцінного використання її потенціалу необхідно вирішувати питання якості, офіційного визнання і підтримки студентів. Інтеграція неформальної освіти у формальні освітні системи відкриває перспективи для створення більш гнучкої та ефективної системи навчання, яка відповідатиме викликам сучасного світу.

Кафедра хімії, географії та наук про Землю