Науково-популярна лекція до Дня захисників та захисниць України

Однією з нещодавно закладених традицій Інституту соціальних і гуманітарних наук є «покровська» науково-популярна лекція з військової історії України, приурочена до дня захисників та захисниць нашої держави.

Автор цієї ініціативи – доктор історичних наук, професор кафедри історії та археології Олександр Набока вже декілька років поспіль знайомить слухачів лекції – студентів нашого університету, із переможними та важливими для українців битвами, які відбувалися у ті чи інші історичні періоди. На цей раз було висвітлено Космацький бій УПА, який відбувся між вояками-повстанцями та каральними загонами НКВС у лютому 1945 року, поблизу села Космач, яке кілька місяців до цього було проголошено «столицею» партизанської української республіки.

Відвідавши особисто місто бою влітку цього року, Олександр Набока намагався донести до учасників заходу особливості місцевості та тактичних прийомів, які були використані вояками УПА для того, щоб зупинити просування ворога. Також доповідач розповів про історичні пам’ятки Космача, пов’язані із проголошенням Космацької республіки, зіткненням з НКВС, а також згадав про місце загибелі легендарного очільника народних месників опришок Олекси Довбуша, також розташоване тут.

Відзначимо, що у заході прийняли участь студенти різних структурних підрозділів – вояки ЗСУ, яким, користуючись нагодою Олександр Набока та директор ННІСГН Антон Бадер висловили слова щирої подяки та привітали із святом.

Навчально-науковий інститут соціальних і гуманітарних наук