Битва Aгротитанів

Кафедра біології та агрономії взяла участь в щорічній виставці досягнень аграрної сфери «Битва Агротитанів»

Здобувачі освіти спеціальності 201 «Агрономія» та науково-педагогічні працівники кафедри біології та агрономії Навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» прийняли участь в щорічній виставці досягнень аграрної сфери «Битва Агротитанів», що відбулася 28 серпня 2024 року на території Київської області. Захід зібрав близько 2000 учасників з 19 областей України, щоб глибше поринути у світ сучасних рішень для ведення сільського господарства.

Битву Агротитанів відвідав Тарас Висоцький, в.о Міністра Мінагрополітики, який підкреслив важливе значення активної позиції аграріїв у вирішенні проблем галузі у надважкий час.

Битва Агротитанів – це захід всеукраїнського рівня, подія, на яку щороку з’їжджаються аграрії з усієї країни, щоб побачити та оцінити різні сільськогосподарські агрегати в дії.

Програма заходу включала: виставкову зону, тест-драйв автомобілів, гібриди соняшника та кукурудзи, демонстрацію техніки у межах спеціальних зон, зокрема: плуги та глибокорозпушувачі, сівалки та посівні комплекси, обприскувачі та розкидачі, борони та культиватори, бункери-перевантажувачі, зерновози, мульчувачі, котки-подрібнювачі, комбайни, жниварки, навантажувачі, прес-підбирачі.

Важливим акцентом заходу стало питання збереження ресурсів та підвищення врожайності, що на сьогодні є особливо актуальним для аграріїв. Майже 90 одиниць техніки в роботі, демонстрація дронів-обприскувачів, родзинка заходу — трактор-робот NEXAT, 70 гібридів соняшнику та кукурудзи у демо, ряд інноваційних рішень та технологічних новинок від компаній-партнерів.

На виставкових стендах партнери пропонували практичні рішення для точного землеробства, фінансові інструменти, добрива, засоби захисту, насіння, паливно-мастильні матеріали, елеваторні системи, логістичні послуги та інше. Крім цього, всі бажаючі взяли участь у автомобільному тест-драйві.

У рамках заходу відбувся благодійний збір на підтримку ЗСУ. Ці кошти спрямують на придбання тепловізорів для наших захисників.

Відвідування заходів подібного рівня сприяє підвищенню фаховості науково-педагогічних працівників кафедри біології та агрономії та долученню майбутніх фахівців-агрономів до сучасних світових технологій.

Кафедра біології та агрономії ННІ ПАН