Участь у публічній дискусії
26.8.2024
Доцент кафедри політології і міжнародних відносин взяла участь у публічній дискусії на тему «Між війною та миром: майбутнє незалежної України в умовах невизначеності».
22 серпня 2024 року, доцент кафедри політології і міжнародних відносин Навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Меженська взяла участь у публічній дискусії на тему: «Між війною та миром: майбутнє незалежної України в умовах невизначеності» організованої в рамках проєкту забезпечення стійкості України в умовах зростання ризиків та наслідків війни і фінансової підтримки Європейського Союзу.
Учасники дискусії зійшлися у поглядах, що:
- Україна не лише вистояла, а й отримала геополітичне визнання.
- Сьогодні українцями приходить усвідомлення того, що маємо бути незалежними і самостійними. Незалежність, це не те, що дається раз і назавжди, а те, що потрібно виборювати \ відвоювати постійно. Самостійність – це право бути собою і опиратися \ розраховувати на власні сили. Саме самоусвідомлення визначають наші мотиви і наші сенси.
- Головне досягнення на сьогодні, полягає в тому, що українці усвідомили себе нацією, яка розуміє свою єдність і спроможність єднатися навколо своєї мети і навколо викликів, які постають перед нами.
- Аналізуючи уроки війни і досягнення незалежності, регіональний координатор Національної платформи стійкості та згуртованості в Донецькій області Андрій Романенко наголосив на тому, що після повномасштабного вторгнення почав руйнуватися міф про існування якогось окремого «Донбасу» і, тим паче, про якийсь міфічний «народ Донбасу». І, на сьогодні,«Донеччина» та «Луганщина», сприймаються не як частини одного цілого, а як два різних регіони. А внутрішня міграція дала можливість українцям більше дізнатися про свою країну, своїх співвітчизників та переконатися, якими міцними є горизонтальні зв’язки між нами.
- На думку регіональної координаторки Національної платформи стійкості та згуртованості в Одеській області Тамари Астахової, візія майбутнього нашої держави залежить саме від громади. «Сильна громада- сильна держава».
Загалом зустріч була досить цікавою, адже обговорювалися питання :в якій точці історичного розвитку перебуває Україна; які основні досягнення незалежності; які уроки війни ми на сьогодні маємо та з якими ризиками стикаємося; які умови формування та розвитку сталого миру та повоєнного розвитку.
Основні тези будуть обговорені на практичних заняттях зі здобувачами спеціальності 052 «Політологія»
Навчально-науковий інститут
соціальних і гуманітарних наук