Twinning-презентація платформи для вивчення англійської мови English4Ukraine
29.7.2024
Директор інституту міжнародної освіти взяла участь у презентації платформи для вивчення англійської мови English4Ukraine.
Директор інституту міжнародної освіти ЛНУ імені Тараса Шевченка Ірина В. МИГОВИЧ взяла участь у презентації платформи для вивчення англійської мови English4Ukraine, створеної за сприяння британсько-української ініціативи Twinning.
26 липня на базі Маріупольського державного університету, переміщеного до м. Київ, приміщення Київського національного університету будівництва та архітектури, відбулася презентація платформи для вивчення англійської мови English4Ukraine, створеної за сприяння британсько-української ініціативи Twinning. Платформа є українською версією британської розробки Reallyenglish, за допомогою якої світ вивчає мову міжнародного спілкування вже понад 20 років.
Захід об’єднав понад 300 учасників – представників освіти, бізнесу, влади, серед яких засновник і керівник Cormack Consultancy Group Чарльз КОРМАК, директор компанії «Reallyenglish.com Ltd» Найджел КІЛЛІК, директор проєкту Twinning в Україні Олександр СМИРНОВ, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій БАБАК, радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК, заступник міністра освіти і науки України Михайло ВИННИЦЬКИЙ, завідувачка відділу освіти та науки Офісу Президента України Світлана КРЕТОВИЧ, заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад ФАРАДОВ, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Іван ВЕРВЕЙКО, голова Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим ФІЛАШКІН, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України Петро КУЛІКОВ, радниця при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України Світлана КАЛАШНІКОВА.
Під час заходу було презентовано досягнення ініціативи Twinning, а керівник Cormack Consultancy Group Чарльз КОРМАК наголосив на тій інтелектуальній та матеріальній підтримці, яку Велика Британія надає академічним спільнотам України під час війни. Та аби користуватись цими можливостями, серед яких мобільності, програми подвійних дипломів, навчальні курси від дослідників світового рівня, необхідний достатній рівень володіння англійською мовою. Тому одне із завдань ініціативи – допомогти тим, хто має такий запит.
Платформа English4Ukraine – це інструмент для покращення мовних компетентностей. Вона містить 30 навчальних курсів для різних рівнів володіння мовою, які охоплюють загальну, ділову, академічну, спеціалізовану (ESP) англійську, підготовку до тестувань IELTS, TOEIC і TOEFL. Завдяки британським донорам платформа буде доступною на безоплатній основі всім бажаючим після підписання відповідного меморандуму з МДУ. Станом на зараз МДУ планує співпрацювати з університетами – учасниками ініціативи Twinning, а також державними інституціями, для яких знання іноземної мови є обов’язковим відповідно до прийнятого Закону про застосування англійської мови в Україні.
В рамках заходу було також проведено Круглий стіл «Реалізація ЗУ «Про застосування англійської мови в Україні» в контексті євроінтеграції», під час якого йшла мова про специфіку вивчення англійської мови в Україні, її впровадження в різні сфери життя – освіту, правоохоронну діяльність, допомогу військовим та переселенцям. Зокрема, на інтернаціоналізації освіти наголосила радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК, за словами якої «…співпраця з іноземними партнерами та представлення українських університетів у світовому освітньо-науковому просторі – це цивілізаційний вибір країни, яка прагне кращого майбутнього». ЛНУ імені Тараса Шевченка – через висвітлення діяльності інституту міжнародної освіти – представив свій досвід роботи в рамках реалізації названого закону, зокрема і роботу з напрацювання іншомовної компетентності різними категоріями громадян, серед яких державні службовці, переміщені особи, представники прокуратури тощо.
За інформацією:
Інститут міжнародної освіти
відділ міжнародних зв’язків