Завершальний день міжнародної конференції у Варшаві

У період із 12 по 15 липня представники університету Ольга Корінська та Катерина Білобровська взяли участь у міжнародній конференції «Виклики сучасної економіки – дослідження молодих науковців».

Міжнародна конференція була організована SGH, Варшавською школою економіки, що проходила у самому центрі міста Варшава, Республіка Польща.

Розпочався останній день із пленарного засідання, на якому виступив PhD, професор Нік ГЕШАХТ з темою доповіді «Гендерна рівність в кар’єрі: часи роботи».

Останній день також відзначився виступом нашої аспірантки та викладачки Катерини БІЛОБРОВСЬКОЇ.

Катерина Олександрівна виступила з доповіддю на тему: “Вербалізація концепту “війна” у творах Б. Антоненка-Давидовича: інтерпретація крізь призму сьогодення.

Вона висвітлила ключові аспекти концепту “війна” та його смислові маркери крізь квінтесенцію свідомості українського письменника Б. Антоненка-Давидовича.

Цей концепт має негативне значення. Його окреслено як наслідок революції; хаос; непорозуміння в сім’ї та суспільстві; смерть, знищення; поранення, каліцтво; душевні рани та психологічні травми; поневіряння і виклики долі.

Концепт «війна» є одним із ключових міжкультурних понять.

Проблема осмислення та розуміння війни була і залишається актуальною для людства, адже вона супроводжує його протягом усього існування. Тлумачення цього поняття різниться між країнами, націями, дослідниками, письменниками тощо. Спільним є те, що всі війни розуміються як такі, що несуть із собою жах, відчай, виснаження, біль, втрати, руйнування, смерть тощо.

У свідомості українського народу поняття війни актуалізувалося у 2014 році і стало звичним сьогодні. Як бачимо, відбулася тотальна мілітаризація суспільства. Війна заповнила інформаційний простір, стала топовою темою не лише репортажів, а й мистецького та культурного дискурсу, творчості фото- та відеомитців. Це свідчить про ключовий статус поняття «війна». Швидко деактуалізувати це поняття неможливо, оскільки для більшості людей це вимушена реальність, пов’язана з втратою, дисбалансом, апатією та смертю.

Своїм виступом Катерина Білобровська вкотре актуалізувала увагу європейської спільноти на необхідності недопущення та нагальній потребі зупинення війни.

Висловлюємо подяку своїй Альма-матер за підтримку в участі у закордонних, міжнародних активностях та  польським колегам за запрошення та організацію міжнародної конференції для молодих науковців, можливість бути почутими та отримати зворотній зв’язок від провідних науковців з Польщі, Швеції, Великобританії.

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка