Підсумки навчального року

Традиційно, наприкінці червня на кафедрі професійної освіти, ресторанного і туристичного бізнесу підводяться підсумки навчального року.

Цей рік, що минає, був досить складний, але одночасно, і насичений різноманітними і цікавими подіями, більшість з яких, на превеликий жаль, відбувалися в онлайн форматі.

1 грудня 2024 року кафедру технологій виробництва і професійної освіти було перейменовано у кафедру професійної освіти, ресторанного і туристичного бізнесу. До складу кафедри додались дві нові спеціальності «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм і рекреація». Також кафедра поповнила свої ряди новими співробітниками. Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 12 штатних працівників і 8 сумісників.Також на кафедрі працюють два лаборанти.

У 2023-2024 навчальному році викладачі кафедри продовжили проводити дослідження зап’ятьманауково-дослідними темами, також була розпочата робота за двома новими темами, які були зареєстрованів Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ). Плідно працюють за цимнапрямком професор Курило В.С., доценти Колесніков В.О. і Сєногонова Л.І.

Кафедрою було удосконалено і розроблено 9 освітньо-професійних програм, 18 навчальних планів.

Протягом навчального року кафедрою було проведено науково-практичний семінар «Інновації в освіті». В роботі семінару взяли участь 66 учасників, серед якихвчителі Луганської області, м. Лубни, викладачі кафедри ПОРТБ, здобувачі вищої освіти.

Викладачі кафедри активно долучаються до роботи як міжнародних, так і всеукраїнських конференцій з метою підвищення своєї професійної компетентності, вони взяли участь у роботі понад 30 міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій і семінарів.

Викладачами кафедри ПОРТБ підготовлено і видано7 статей у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз WebofScience і Scopus, 14 статей у фахових виданнях України, 2 статті у колективних монографіях, більше 70 тез, отримано 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, 2 патенти на корисну модель і 1 патент на винахід. Також підготовлено 12 науково-методичних праць.

Професорсько-викладацькій склад кафедри постійно підвищує свою професійну кваліфікацію.

Для забезпечення практичної складової освітнього процесу на кафедрі були організовані виступи більш ніж 10 стейкхолдерів, було проведено ряд зустрічей з фахівцями-практиками та представниками бізнесу, прочитано ряд гостьових лекцій.

9-11 квітня 2024 року в рамках Днів науки кафедрою ПОРТБ була організована робота трьох круглих столів. В роботі круглих столів взяли участь 135 осіб. Учасники заслухали 28 доповідей на різноманітні теми.

Важливою складовою роботи кафедри є організація науково-дослідної роботиздобувачів вищої освіти. В цьому навчальному році на кафедрі розпочали роботу 3 студентських наукових гуртки, які надають студентам можливість долучитись до науково-дослідної роботи. В роботі гуртків взяли участь 63 здобувача вищої освіти. Результати наукової роботи гуртківців найшли відображення в статтях і тезах, виступах на різноманітних конференціях, Днях науки.

Кафедрою були видані два збірника «Науковий пошук молодих дослідників» №1 і №6 за 2024 р., до яких увійшли 54 статті здобувачів вищої освіти кафедри ПОРТБ.

На кафедрі, вже традиційно, був проведений конкурс студентських наукових робіт за 4 галузями: Технологічна і професійна освіта, Технічні науки, Харчові технології, Туризм та готельно-ресторанна справа. В першому турі взяли участь 46 здобувачів вищої освіти, переможцями стали 16 з них.

Асистент кафедри ПОРТБ Рожкова Анастасія кардинально оновила сайт кафедри, створила презентації кожної спеціальності кафедри.

Незважаючи на складну ситуацію що склалася в країні ми повинні пам’ятати, що розвиток освіти є запорукою відновлення України у післявоєнний час.

Щиро дякуємо і віримо у Збройні сили України та нашу найшвидшу перемогу!

Інформацію підготовлено кафедрою професійної  освіти,
ресторанного і туристичного бізнесу