Закордонне співробітництво на рівні студентських об’єднань

За сприяння міжнародних офісів ЛНУ імені Тараса Шевченка, Україна, та Університету Бата, Великобританія, 26 червня пройшла kick-off (установча) зустріч керівного складу студентських об’єднань (профспілок) двох закладів.

Взаємодія студентських об’єднань (профспілок) двох університетів є одним з вагомих пунктів реалізації стратегічного співробітництва нашого університету з Університетом Бата, графство Сомерсет, Великобританія, напрями якого окреслені у підписаній в 2022 році рамковій угоді про інституційне співробітництво (https://luguniv.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/mizch_diial_2022_11_UoB-LTSNU_Twinning_MoU_signed_fr.pdf). Таке масштабне та різновекторне україно-британське партнерство за участі ЛНУ імені Тараса Шевченка здійснюється в рамках інтернаціонального проєкту «Twinning» за сприяння Cormack Consultancy Group в партнерстві з Асоціацією університетів Великобританії, мета якого підтримати українські заклади вищої освіти під час та після повномасштабного вторгнення в Україну шляхом встановлення довгострокових міцних партнерств з закладами вищої освіти Великої Британії та інших країн (координатор – Ірина В. МИГОВИЧ).

На зустрічі були присутні: начальник відділу міжнародних зв’язків, директор інституту міжнародної освіти Ірина МИГОВИЧ, координатор міжнародних зв’язків Університету Бата Рут РОБЕРТС (Ruth Roberts), голова ППО ЛНУ імені Тараса Шевченка Володимир МОРОЗ, провідні представники студентської спілки університету Ганна БЕРЕНДЯЄВА та Діана САПА; від студентського об’єднання  Університету Бата були присутні президент Джимена Аламо (Jimena Alamo) та штатний співробітник Бенджамін Орфорд Томпсон (Benjamin Orford Thompson).

Під час зустрічі кожним з університетів-учасників було окреслено основні принципи та структуру діяльності студентських об’єднань, форми їх взаємодії з усіма студентами та з окремими категоріями студентства (фокус на інклюзивність, гендерну збалансованість, релігійні переконання тощо), з адміністрацією університетів та з представниками місцевих громад. Обговорювалися питання сприяння студентам у навчанні, влаштуванні на тимчасову роботу у вільний від навчання час, перебуванні в межах університетського кампусу, провадженні волонтерської діяльності,  організації дозвілля та спортивних активностей.

Наприкінці зустрічі учасниками було окреслено перспективи співпраці на другу половину 2024 року, обговорено практичні кроки її реалізації у формі skills-development-тренінгів, круглих столів, відвідання у якості вільних слухачів студентами ЛНУ лекцій британських викладачів та інше.

Дякуємо очільникам представникам студентських об’єднань (профспілок) закладів-учасників зустрічі за їхнє щире бажання співпрацювати задля різнобічної підтримки нашого університету у часи боротьби та відстоювання своєї інституційної ідентичності!

За інформацією
Відділу міжнародних зв’язків,