Засідання вченої ради

21 червня в дистанційному режимі відбулося засідання вченої ради університету.

На порядку денному були такі питання:

• про результати акредитації освітніх програм у 2023 – 2024 н. р. та шляхи вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • про кадрові питання;
  • різне.

На початку засідання голова вченої ради Віталій Курило оголосив про нагородження викладачів та співробітників університету. Так, Подякою Прем’єр-міністра України відзначено проректора з науково-педагогічної роботи Ярославу Юрків, Грамотами МОН України – професора кафедри математики та інформатики Юрія Козуба і доцента кафедри товарознавства і торговельного підприємництва, заступника директора навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіти Вікторію Володавчик. Нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти» було відзначено Юрія Жучка, професора кафедри математики та інформатики.

Заслухавши і обговоривши доповіді в. о. завідувача відділу управління якістю освітньої діяльності Маргарити Кравченко і провідного фахівця відділу, завідувача сектору акредитації і ліцензування Максима Сайбекова про результати акредитації освітніх програм у 2023 – 2024 н. р. та   шляхи вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вчена рада відзначила, що протягом 2023 – 2024 н. р. акредитаційну експертизу проходило 35 освітніх програм (із них підготовки бакалаврів – 20, підготовки магістрів – 14, підготовки докторів філософії – 1). Повну акредитаційну експертизу на першому (бакалаврському) рівні проходило 7 освітніх програм, із яких 5 акредитовано, одну справу винесено на засідання НАЗЯВО, що відбудеться 25.06.2024 р., одну акредитовано умовно. Повну акредитаційну експертизу на другому (магістерському) рівні проходили й отримали три освітні програми Умовну (відкладену) акредитацію проходили 13 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня, із яких 12 умовно акредитовано й одну справу винесено на засідання НАЗЯВО, що відбудеться 25.06.2024 р. Умовну (відкладену) акредитацію отримали також 11 освітніх програм другого (магістерського) рівня й одна третього (освітньо-наукового) рівня. Було визначено позитивні і негативні чинники забезпечення якості освітніх програм, відзначені експертами НАЗЯВО. В ході обговорення, у якому взяли участь Олена Караман, Світлана Вовк, Людмила Бутенко, Юрій Жучок, було висловлено вдячність всім учасникам акредитаційного процесу і запропоновано низку заходів щодо подальшого покращення  внутрішньої системи забезпечення якості освіти в університеті.

Другим було розглянуто кадрове питання. Під головуванням заступника голови вченої ради, ректора Олени Караман вчена рада обговорила висунуті нею кандидатури на посади проректорів та Уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції університету.  Після обговорення за участі Володимира Заблоцького, Валерія Хмеля, Анни Берендяєвої, Артема Галича, Маргарити Кравченко, Наталії Мацай, Марини Єпіхіної, Вікторії Дмитренко вчена рада погодила кандидатуру Віталія Курила для обрання на посаду першого проректора, Артура Молдованова – проректора, Ольги Каплі – Уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Серед різного було розглянуто питання внесення змін до положень і процедур забезпечення якості вищої освіти, затвердження Положення про навчально-наукову лабораторію «Центр ІТ-рішень», затвердження тем дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук, утворення разової спеціалізованої вченої ради для присудження ступеня доктора філософії, відкриття докторантури з історичних наук, надання академічної відпустки, рекомендацію до друку наукових і навчально-методичних праць і порушення клопотання щодо відзначення викладачів університету.

Наприкінці засідання голова вченої ради Віталій Курило привітав присутніх із завершенням навчального року, побажав успішної вступної кампанії та гарного відпочинку під час відпусток.

Учений секретар університету