Виставка “Shadows de Sombras” в Манчестері

На відкритті виставки “Shadows de Sombras” в Манчестері виступила доцент кафедри політології та міжнародних відносин НН ІСГН Марина Русанова.

У Великобританії з 17 по 23 червня проходить Тиждень біженців, що вісвою 26-ту річницю. Заснована у 1998 році, вона спрямована на визнання заслуг біженців та тих, хто шукає притулку. Це час також підкреслює їхній внесок, творчий потенціал і стійкість перед обличчям труднощів.

Університет Бірмінгема спільно з Університетом Саутгемптона на базі Інституту Сервантеса в Манчестері організували виставку “Shadows de Sombras”. Цей захід черпає натхнення з історії баскських дітей, змушених покинути батьківщину під час громадянської війни в Іспанії. Також він розповідає про трагедії Країни Басків та Герніки. Місто Герніка було історичним і культурним центром Країни Басків. У 1937 році відбулося одне з найстрашніших подій в історії громадянської війни в Іспанії: бомбардування Герніки, в результаті якого місто було повністю зруйноване.

На відкритті виставки виступила доцент кафедри політології та міжнародних відносин навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук Марина Русанова. Свою промову вона присвятила проблемі біженців з України, розповівши про Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, який був змушений евакуюватися і починати заново через вторгнення Росії в Україну та окупацію Луганської області. Учасники виставки відзначили історичні паралелі між трагедією Басків і поточною ситуацією в Україні.

Кафедра політології та міжнародних відносин