Вебінар з питань академічної доброчесності
14.6.2024
Кафедра української мови долучилася до вебінару «Проблеми встановлення академічного плагіату в дослідженнях».
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти організувало й провело вебінар «Проблеми встановлення академічного плагіату в дослідженнях: кейси Комітету з етики Національного агентства». Спікеркою заходу стала Олена Єременко, заступник голови НАЗЯВО, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. До роботи вебінару, який відбувся 16 травня в межах «Фестивалю науки – 2024», долучилися науково-педагогічні працівники, аспіранти, магістранти. Від кафедри української мови участь у науковому заході взяла доцентка Оксана Клєщова.
Спікерка ознайомила слухацьку аудиторію з проблемами академічного плагіату в наукових дослідженнях, зокрема визначила, якими документами унормовано питання; порушила проблему дефініції поняття «академічна доброчесність»; наголосила на важливості дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними, науковими працівниками, здобувачами освіти, об’єктивного оцінювання результатів навчання; акцентувала увагу на випадках порушення академічної доброчесності, зокрема поняттях плагіату, самоплагіату, академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману, хабарництва, на випадках необ’єктивного оцінювання, формах і видах академічної відповідальності закладів освіти.
Цікаву думку висловила Олена Єременко щодо використання здобувачами освіти штучного інтелекту й послуговування ним. Спікерка зауважила: «Сьогодні ми маємо новий виклик: вчимося працювати і протидіяти штучному інтелектові. Треба унормовувати, бо ми ризикуємо тим, що люди перестануть вчитися мислити самостійно. Тому я, як філолог, бачу людину через слово і надаю перевагу усним екзаменам».
За результатами участі у вебінарі доцентка Оксана Клєщова поділилася здобутими знаннями й власними міркуваннями з викладачами навчально-наукового інституту філології і журналістики та здобувачами освіти – членами студентського наукового гуртка.
Кафедра української мови