Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Зробимо цей світ безпечним разом!»

11 червня  в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася навчально-теоретична лекція з безпеки населення на тему «Зробимо цей світ безпечним разом!» від Асоціації саперів України.

На заході були присутні керівництво закладу, директори підрозділів, співробітники та студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Провели лекцію інструктори з безпеки, сертифіковані тренери з готовності та захисту у випадку конфлікту (СРР) з навчання попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) ГО «Асоціація саперів України» Ігор та Оксана Резніченки.

Після жорстокого повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Україна є країною з найбільшим забрудненням від мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП) у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та ВНП, що залишились на територіях проведення бойових дій, після численних обстрілів різних регіонів України, в де окупованих містах та селах як страшні «подарунки» від жорстокого і підступного ворога, а також потрапили до неконтрольованого обігу по території всієї країни, тому проведення таких лекцій актуальне і необхідне. Їх мета – підняти рівень поінформованості щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів і формування навичок безпечної поведінки.

Фахівці з безпеки пояснили присутнім, що таке мінна безпека, як позначаються міни і показали наглядно в своїй відео-презентації, як вони виглядають, розповіли про мінні пастки і як їх уникнути, про наслідки від вибухонебезпечних предметів та якими вони бувають, як попереджувати ці ризики, які загрози несуть залишені або знайдені боєприпаси, набої, детонатори, саморобні вибухові пристрої тощо. Акцентували на поведінці під час повітряної тривоги, підготовки житла та діях в приміщенні і на вулиці під час обстрілів чи повітряної атаки. Розповіли слухачам про небезпечні території та їх ознаки, про означені міновані місця, зруйновані будівлі, незорані поля, покинуту техніку, місця бойових дій і як себе убезпечити в таких випадках.

На завершення лекції інструктори роздали всім дидактичні матеріали з теорії попередження ризиків та наголосили на трьох основних правилах безпеки:

  • Не підходь!
  • Не чіпай!
  • Повідомляй 101!

Всі присутні запевнили фахівців з безпеки, що зрозуміли, що категорично забороняється, а що потрібно робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, після чого щиро подякували за отримані необхідні та актуальні знання.

Безпека — пріоритет Луганського національного університету імені Тараса Шевченка!

 

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024