ФОТОВИСТАВКА «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ»

З 18 червня у Краєзнавчий музей «Бойківщина» буде проходити благодійна авторська фотовиставка «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ» кандидата біологічних наук, фотографа та учасника 27-ї та 28-ї Української антарктичної експедиції Сергія ГЛОТОВА.

Адреса проведення: Краєзнавчий музей «Бойківщина» (Адреса: вул. Чорновола, 2 а  м. Долина)

Відкриття: 18 червня 2024 року о 10.00 год.

Серія виставок в рамках авторського фото-проекту «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ» присвячена «Бойовим Пінгвінам» – українським полярникам, які служать у лавах ЗСУ. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну багато учасників українських антарктичних експедицій стали на захист своєї Батьківщини. Нині відомо щонайменше про 21 полярника, що долучився до Сил оборони України. Серед наших «бойових пінгвінів» є медики, артилеристи, розвідники, оператори дронів, зв’язківці, штурмовики, сапери, водолази та інші військові фахівці. Більшість з них проходить службу в Сухопутних військах ЗСУ. Полярники захищають Україну на найгарячіших ділянках фронту: від Лівого берега Дніпра до Бахмутського та Куп’янського напрямків.

Експозиція знайомить глядачів з дивовижним світом Антарктики, її неповторними пейзажами, незвичними для наших очей поєднаннями кольорів, і звичайно, з її тваринним світом. Відвідувачі зможуть оглянути світлини антарктичних птахів і ссавців, які мешкають навколо української станції «Академік Вернадський», що розташована на острові Галіндез. Кілька видів пінгвінів, морські котики, леопарди і слони, льодовики та айсберги – на деякий час ви зможете зануритися у цю неймовірну атмосферу Антарктики!

Організатори запрошують дітей та дорослих.

Фотовиставка є частиною авторського фотопроєкту Сергія ГЛОТОВА «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ», спрямованого на підтримку волонтерських ініціатив для допомоги Збройним силам України, які у часи війни відстоюють та захищають свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Вхід вільний. Запрошуємо відвідати виставку та зробити посильний благодійний внесок коштів на потреби ЗСУ. Кошти можна перерахувати і онлайн на спорядження для полярників, які сьогодні мужньо боронять нашу країну. Номер картки Олени Марушевської 5168 7451 2508 8739, яка працює в центрі і контактує з усіма зимівниками, що служать, знає їх потреби і організовує збір коштів.

Партнери проекту:

Мітя Зінов’єв та «Майстерня Чудес» (Київ); ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», (м. Лубни-м.Долина); Український освітній онлайн-портал для вчителів «На Урок» (Харків); ТОВ «Колофарб-Принт» (Київ); Національний антарктичний науковий цент (Київ), Долинська міська рада (м. Долина); Управління освіти Долинської міської ради (м. Долина); Відділ культури Долинської міської ради (м. Долина); Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів (м. Долина).

Довідка:

Сергій Глотов – волонтер, кандидат біологічних наук, учасник XXVII та XXVIIІ української антарктичної експедиції та фотограф.

Народився у 1986 році у Луганську. Закінчив Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, до 2014 року працював у Луганському природному заповіднику НАН України. А після початку війни переїхав до Львова, де працює молодшим науковим співробітником у Державному природознавчому музеї НАН України. Сергій – кандидат біологічних наук за спеціальністю «Ентомологія» та автор понад 70 наукових публікацій у галузі біології комах та інших тварин.

Паралельно активно займається громадською діяльністю. З кінця листопад 2013 року був активістом Луганського Майдану, згодом волонтером. У Львові заснував благодійний фонд «Народна підтримка воїнів АТО», який кілька років успішно допомагав нашим захисникам. Сергій також є ідейним натхненником та співавтором книги – документальної хроніки «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», яка вийшла у світ у 2018 році.

Окрім наукової та громадської діяльності займається фотографією, працює у жанрах портретної, пейзажної та репортажної зйомки.

У 2022 році Сергій увійшов до складу XXVII а згодом і XXVII української антарктичної експедиції і з квітня 2022 по квітень 2024 року перебував на станції Академік Вернадський як біолог-зимівник. За цей час зробив багато світлин, через які намагається познайомити українців та світ з дивовижною природою та пейзажами Антарктики. І не тільки – за допомогою своїх світлин Сергій вирішив долучитися до волонтерських ініціатив в Україні та за її межами зі збору коштів на потреби ЗСУ та гуманітарних проєктів і створити серію благодійних фотовиставок «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ».

Виставка триватиме з 18 по 28 червня 2024 року, вхід вільний.

Запрошуємо всіх охочих відвідати безкоштовну виставку та, за можливістю, залишити донат для наших Збройних сил України!