Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Захист навчальних практик

На кафедрі хімії, географії та наук про Землю пройшов захист навчальних практик.

10 червня на кафедрі хімії, географії та наук про Землю Навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук пройшли захисти звітів з проходження навчальних (польових) практик:

професійно орієнтована польова практика з географії (навчальна): з метеорології, гідрології, топографії та геології (1 курс, 014.07 «Середня освіта (Географія») – керівники доцент Гаврюшенко Г. В., доцент Сопов Д. С. (13.05 – 08.06.2024 р.);

професійно орієнтована польова практика з географії (навчальна): з геоморфології, ландшафтознавства і географії ґрунтів (2 курс, 014.07 «Середня освіта (Географія») – керівник доцент Чередниченко І. В. (27.05. – 08.06.2024 р.);

навчальна практика: топографія, геологія і геоморфологія (1 курс, 103 «Науки про Землю») – керівники доцент Сопов Д. С., доцент Чередниченко І. В. (20.05 – 08.06.2024 р.);

навчальна практика: ґрунтознавство, ландшафтознавство (2 курс, 103 «Науки про Землю») – керівник доцент Чередниченко І. В. (13.05 – 08.06.2024 р.).

Навчальні польові практики є важливою складовою навчального процесу для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) вівня вищої освіти, що навчаються на спеціальностях 014.07 «Середня освіта (Географія») та 103 «Науки про Землю». Польові практики сприяють поглибленню розуміння географічних процесів, а також дозволяють здобувачам застосувати теоретичні знання на практиці, розвинути професійні навички та отримати цінний досвід роботи в реальних умовах.

Після ознайомлення із методами польових досліджень та вивчення інструкцій з техніки безпеки здобувачі впродовж проходження практики отримували навички спостереження за явищами та процесами в гідросфері; здійснювали моніторинг гідрологічних процесів; збирали дані про погодні умови; вивчали принципи роботи метеорологічних приладів, аналізували кліматичні показники; проводили мікрокліматичні спостереження; досліджували рельєф місцевості; картографували геоморфологічні об’єкти; аналізували процеси вивітрювання та ерозії тощо.

За свідченням самих здобувачів, польові практики стали для них чудовою можливістю для особистісного та професійного зростання.

Результатом роботи здобувачів стали звіти, належним чином оформлені та проілюстровані відповідними фото.

 

Кафедра хімії, географії та наук про Землю

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024