Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції

Олена Меженська, доцентка кафедри політології та міжнародних відносин, взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції.

6 червня 2024 року, доцент кафедри політології та міжнародних відносин навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук Олена Меженська взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «УКРАЇНА ТА СВІТ В УМОВАХ РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЙНОЇ ІНТЕРВЕНЦІЇ (з 2014 р.)». У конференції, організованій Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Інститутом історії України НАН України за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, Чорноморського національного університету імені Петра Могили за сприяння Ягеллонського Університету (Республіка Польща),Фонду Герди Хенкель (Німеччина), Кагульського державного університету імені П. Хадшеу (Молдова), Музею Кароля І в Бралії (Румунія), взяли участь понад 300 осіб.

Робота конференції відбувалася за секціями: «Російсько-українська війна в системі сучасного міжнародного світопорядку: новітні виклики та загрози»; «Безпековий вимір міжнародних відносин в контексті російської агресії»; «Євроінтеграційні прагнення України: сучасний стан, тенденції та перспективи розвитку».

Доповідачі піднімали актуальні та проблемні питання: «Від Романових до Путіна: криваве розлучення України з Російською імперією» (Реєнт Олександр Петрович, д. істор. н., член-кореспондент НАН України, професор Інституту історії України НАН України); «Від «рускаго міру» до рашизму: консервативна революція 2014‒2024 рр.» (Якубова Лариса Дмитрівна, д. істор. н., член-кореспондент НАН України Інституту історії України НАН України).

«Міжнародна реакція на російську агресію в Україні: дипломатичні та військові відповіді» (Гелецький Іон, к. істор. н., професор, проректор з наукової роботи Кагульського державного університету імені. П. Хашдеу); «Російсько-українська війна як тригер зміни світопорядку» (Кондратенко Олег Юрійович, д. політ. н., доцент, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України) та ін.

Не менш цікавими виявилися дискусії, які відбувалися під час робочих секцій, зокрема щодо: інформаційної складової російсько-української війни, шляху України щодо вступу до НАТО, демографічних наслідків та викликів для України і країн Європейського Союзу.

Окрему увагу привернули питання дипломатичних відносин періоду російської агресії та впливу широкомасштабної агресії рф в Україні на середовище системи міжнародних відносин.

Отримані знання будуть застосовані у курсах «Загальна теорія політики», «Політична конфліктологія», «Теорія та історія дипломатії», «Дипломатична та консульська служба» .

Дякуємо Збройним Силам України за можливість займатися науковою діяльністю. Дякуємо організаторам заходу.

 

Навчально-науковий інститут соціальних і гуманітарних наук

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024