Засідання наукових гуртків кафедри ХГНПЗ

24 травня на кафедрі хімії, географії та наук про Землю відбулося засідання наукових гуртків «Інноваційні технології навчання географії» та «Наукові здобутки з хімії та наук про Землю».

Здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.07 «Середня освіта. Географія» пані Ольга НІКІТЮК презентувала доповідь на тему «Приклади практичних вправ та завдань для формування творчої компетентності учнів на уроках географії».

Доповідачка зазначила, що розвиток творчості на уроках географії сприяє глибшому розумінню предмета, формуванню різноманітних навичок, стимулюванню самостійності та ініціативи та, як наслідок, підготовці учнів до прийняття відповідальних рішень у майбутньому.

Доповідачка запропонувала конкретні приклади творчих завдань для учнів, а саме:

• виготовлення моделей географічних об’єктів – гірських систем, річкових долин, портів, природних зон тощо з різних матеріалів, таких як: папір, картон, пластилін;
  • завдання на розвиток творчого мислення учнів під час вивчення екологічних проблем Світового океану;
  • створення географічних коміксів;
  • проведення ділових ігр.

По закінченні доповіді учасники зустрічі активно залучилися до обговорення й висловили ряд конструктивних пропозицій щодо розвитку творчої компетентності учнів на уроках географії, запропонувавши використовувати такі методичні прийоми, як: написання есе, SТRЕАМ- проєкти, які поєднують науку, технології, читання, інженерію, мистецтво та математику, Storytelling тощо.

Кафедра хімії, географії та наук про Землю