Чемпіонат з перетягування канату

В ЛНУ імені Тараса Шевченка пройшов Чемпіонат з перетягування канату.

17 травня 2024 року Луганський національний університет імені Тараса Шевченка провів спортивні змагання на стадіоні «Центральний» з  чемпіонату міста Лубни по перетягуванню канату серед учнівської та студентської молоді.

Захід проводився в рамках реалізації Плану проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Шкільні ігри України» та «Спортивні ігри України» серед здобувачів освіти в Україні на 2023-2024 навчальний рік «Пліч-о-пліч», які проходитимуть за підтримки Президента України.

Проведення спортивних заходів здійснювалося за керівництвом Навчально-наукового інституту охорони здоров’я і спорту Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», виконавчим комітетом Лубенської міської ради та Федерацією найсильніших атлетів України і перетягування канатів України.

Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладалося на управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради, головного суддю директора НН ІОЗіС ЛНУ імені Тараса Шевченка Олександра ДУБОВОГО та суддівську колегію, рекомендовану Федерацією, склад якої був затверджений управлінням освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Перетягування канату один з найдавніших видів спорту і незмінно популярний у всьому світі протягом століть, а його популярність стрімко зростає і в Україні.

Чемпіонат міста Лубни з перетягування канату серед учнівської та студентської молоді проводився з метою:

• патріотичного виховання молоді;
  • мотивації учнівської та студентської молоді до здорового та активного способу життя;
  •  широкого залучення школярів та студентської молоді до рухової активності;
  • подальшого розвитку виду спорту і його популяризації серед учнівської та студентської молоді;
  • активізації спортивно-масової  роботи в закладах загальної середньої освіти, закладах фахової передвищої та вищої освіти;
  • підвищення рівня майстерності спортсменів.

До участі у змаганнях допускалися збірні команди загальноосвітніх закладів, закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Розпочали чемпіонат з загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та з метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

На початку проведення урочистої частини спортивних змагань пролунав Державний Гімн України.

Змагання тривали впродовж дня і на доріжках тривала завзята боротьба.

Результат команд визначався у кожній  віковій категорії, а команди, які посіли I, ІІ чи III місця в кожній з категорій, нагороджувалися кубком та дипломом.

Призерами чемпіонату міста з перетягування канату стали:

номінація  «Лідери серед учнів 9 класів»

• І місце – Академічний ліцей Європейський;
  • ІІ місце – Академічний ліцей імені братів Шеметів;
  • ІІІ місце – Березотіцька гімназія, Вовчицький ліцей.

номінація «Лідери  серед учнів 11 класів»

• І місце –   Михнівська гімназія;
  • ІІ місце –  Лубенська гімназія  імені Володимира Малика;
  • ІІІ місце –   Академічний ліцей імені братів Шеметів, Березотіцька гімназія.

номінація «Лідери  серед  студентів»

• І місце – Фаховий коледж Луганського національного  університету  імені Тараса Шевченка;
  • ІІ місце – Старобільський фаховий коледж Луганського  національного університету імені Тараса Шевченка.

Команда Вовчицького ліцею серед  дев’ятикласників отримала кубок симпатій журі, а команда гімназії імені Володимира Малика  –  кубок Лубенського міського голови.

Під час змагань команди демонстрували не лише фізичну силу, але й командне стратегічне мислення та спритність, використовували різні тактичні прийоми. Емоції переповнювали доріжку: від радості перемоги до піднесення духу під час напруженої боротьби.

Добре організовані та урочисто проведенні змагання надовго залишаться у пам’яті учасників і глядачів. Такі заходи сприяють популяризації спорту серед молоді і дорослих та більш широкому залученню її до оздоровчо-рекреаційної рухової активності, а також формують наполегливість, волю до перемоги, сміливість, колективізм, патріотизм тощо.

Подяка всім організаторам за надану можливість проведення змагань і визначення місць між учасниками з  чемпіонату міста Лубни по перетягуванню канату серед учнівської та студентської молоді.

Щирі вітання переможцям і призерам змагань! Бажаємо сил для подальших перемог!

КАНАТ Луганського національного університету імені Тараса Шевченка ПРОТИ ВІЙНИ

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка