Зустріч з Володимиром Талашко

Відбулась зустріч з Володимиром Талашко

Викладачі, співробітники та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка завітали до Академічного ліцею «Європейський» на зустріч із народним артистом України Володимиром Талашко, найбільш відомим за своїми незабутніми і відомими ролями у фільмах «В бій ідуть одні «старики» (Леоніда Бикова), «Дума про Ковпака», «Капітан Немо» і багато інших.

ТАЛАШКО Володимир Дмитрович — український актор та режисер, Народний артист України (2002), член Національної Спілки кінематографістів України, професор. Нині живе в Києві. Організатор Фонду імені Леоніда Бикова та фестивалю «Старі фільми про головне».

Під час зустрічі Володимир Дмитрович з особливою теплотою говорив про свою роботу з Леонідом  Биковим.  Минуло 50 років з часу прем’єри фільму «В бій ідуть одні «старики», але він досі залишається популярним, знаним, а фраза Сергія Скворцова «Будемо жити!», як ніколи є актуальною. Також актор висловлював присутнім своє бачення і минулої, і теперішньої війни.

Картина, в якій вперше в Радянському Союзі актор, українець, режисер Биков сказав: «Як же ви не помітили: ви над моєю Україною літали», — ця картина є українська. І я радий, що в мене в житті є такий образ старшого лейтенанта Сергія Скворцова, який в фільмі перед загибеллю в повітряному бою сказав: «Будемо жити!» – повідав Володимир Талашко.

Майже дві години тривала зустріч із митцем. Присутні переглянули уривки фільму «В бій ідуть одні «старики» та  інші фрагменти його робіт, слухали вірші за його декламацією та розповіді про цікаві факти з життя і творчого шляху актора, задавали питання, на які пан Володимир щиро відповідав.

Голова Первинної профспілкової організації ЛНУ імені Тараса Шевченка Володимир МОРОЗ подякував Народному артисту України за цікаву і емоційну зустріч, наголосивши на патріотичному вихованні молоді. Володимир Петрович передав вітання від ректорки університету Олени КАРАМАН, вручивши відомому митцю подарунки та символ вищого освітнього закладу – портрет Тараса Григоровича Шевченка, ім’я якого носить Луганський національний університет.

На території нашої держави зараз точиться нова кривава війна. Знову лунають сирени, зойки поранених та полонених, падають бомби на міста нашої країни, гинуть люди, а льотчик Скворцов через 50 років і досі всім нам патріотично закликає: “Будемо жити!”

Володимир Дмитрович ТАЛАШКО пообіцяв, що ще неодмінно завітає до Лубен, щоб зустрітися з шевченківською родиною Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Спільний захід організовано за ініціативи представників бібліотеки та відділом маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка. Окрема подяка за співпрацю директорці Академічного ліцею «Європейський» Ларисі Анатоліївні Деркач.

Спасибі всім, хто сьогодні допомагає і зброєю, і словом, і ділом!

А ми будемо жити і перемога буде за нами!

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка