Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка долучився до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

8 травня 2024 року у місті Лубни в Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» команда Луганської обласної військової адміністрації провела тренінг на тему «Розвиток культури піклування про ментальне здоров’я та першої домедичної допомоги в умовах військового стану для здобувачів вищої освіти та фахівців».

Розпочала зустріч вітальними словами доктор педагогічних наук, професор, ректор університету Олена КАРАМАН, яка зауважила на немалова́жному і досить значному приділенню уваги ментальному здоров’ю та його підтримці у системі професійних відносин, особливо у соціальній сфері та закликала усіх дбати про власне психічне здоров’я.

Заступник голови Луганської ОВА Катерина БЕЗГИНСЬКА розповіла присутнім про Програму ментального здоров’я «ТИ ЯК?» в Луганській області, яку започаткувала перша леді Олена Зеленська.

Інна САЗОНОВА – регіональний координатор впровадження програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?», заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підсумувала і оголосила результати роботи за рік  реалізації даної програми.

Фахівець навчально-тренувального відділу Луганського регіонального Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф провела з учасниками тренінгу практичну частину: домедична допомога в умовах військового стану. Інструктор розповіла про базові реанімаційні заходи, надання першої медичної допомоги тощо, а тренувальні заняття відпрацювали на навчальному манекені.

Студенти, викладачі і співробітники разом опановували навички боротьби зі стресом.

Учасники тренінгу навчались методам регулювання емоційних станів та психологічного відновлення, знімали напругу в тілі, підіймали настрій, відволікались від поганих думок та покращували своє самопочуття через арт-терапію разом з доктором філософії, асистентом кафедри психології Луганського національного університету Антоном НАЗМІЄВИМ, який наголосив на важливості розвитку культури піклування про ментальне здоров’я, провівши з присутніми рухавки, що допомагали зняти емоційну напругу та розслабитися.

Дякуємо команді Луганської обласної військової адміністрації за проведений навчальний і такий потрібний тренінг.

Разом навчаємося боротись з негативним впливом війни на кожного з нас!

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка