Міжнародна конференція з дошкільної освіти

На кафедрі розвитку дитини раннього і дошкільного віку пройшла Міжнародна конференція з дошкільної освіти

15-16 квітня 2024 року на кафедрі розвитку дитини раннього і дошкільного віку відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Дошкільна освіта в сучасному освітньому просторі: реалії, загрози та перспективи».

Співорганізаторами конференції виступили ЗВО-партнери, зокрема: Жешувський університет (Жешув, Республіка Польща), Університет імені Адама Міцкевича (Познань, Республіка Польща), ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка та ін.

Відкрили пленарне засідання ректорка ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Олена Караман, директорка НН ІПП Марина Єпіхіна, завідувачка кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку Світлана Бадер. З щирими привітаннями та теплими словами виступили: професорка Світлана Курінна, доцентка Наталія Павлущенко, доцентка Ольга Касьянова, доцентка Олена Стаєнна.

Пленарне засідання було присвячено обговоренню ґрунтовних та цікавих питань, зокрема: «Розвиток творчих здібностей майбутніх педагогів у процесі професійної підготовки» (Н. Гавриш), «Система дошкільної освіти Угорщини» (О. Кузьо), «Міждисциплінарні інструменти підвищення інноваційної ресурсності сучасного освітнього середовища» (В. Докучаєва), «Використання наочності у процесі розвитку мовлення дошкільників» (І. Гречишкіна), «Професійна підготовка майбутніх вихователів до формування екологічно-доцільної поведінки дошкільників» (С. Іванчук), «Особливості фахової підготовки майбутніх вихователів дітей раннього і дошкільного віку» (С. Бадер). Жвава дискусія, цікаві питання, активна участь вихователів-практиків зробили пленарне засідання яскравим та насиченим.

У межах секційних доповідей було обговорено широке коло актуальних питань дошкільної освіти: інноваційні технології розвитку морально-етичних якостей дошкільників (Н. Черв᾽якова), формування основ правової культури дошкільників (Л. Варяниця), «Партнерська взаємодія – тренд сучасної вищої освіти» (М. Єпіхіна), «Організація гурткової роботи в ЗДО» (Є. Шкарупа), «Формування лідерських якостей майбутніх вихователів» (Г. Зажарська), «Роль родини у розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників» (І. Масловська) та ін.

Бажаємо учасникам подальшої наснаги, творчості та перемоги!

Кафедра розвитку дитини раннього і дошкільного віку