Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання Наглядової ради ЛНУ

12 квітня у місті Київ відбулося засідання Наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка під головуванням Олексія Дніпрова та за участі голови вченої ради університету Віталія Курила й ректора Олени Караман.

Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про вищу освіту» чинний склад Наглядової ради було затверджено у 2015 році, що включає представників органів влади, наукової спільноти, громадських та бізнесових структур.

На засіданні були присутні всі члени Наглядової ради: Олексій Дніпров (голова), Юрій Клименко – полковник СБУ, радник голови Житомирської обласної державної адміністрації (заступник голови), Сергій Лизанець – засновник акціонерного товариства «Закритий недиверисифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Кайлас» (секретар), Алієв Елін Алі огли – директор ТОВ «ЕЛІТ-ОІЛ», Юрій Журавльов – радник ПрАТ «Агротон», Василь Кремень – Президент НАПН України, Олег Шевчук – український підприємець, громадський та політичний діяч.

На порядку денному стояло 2 питання:

  1. 1) «Про результати діяльності університету в 2023 році та завдання на 2024 рік» (доповідач: ректор ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» Олена Караман);
  2. 2) Про нову візію університету як цифрового (доповідач: завідувач кафедри інформаційних технологій і систем, керівник Центру інформаційних технологій Микола Семенов).

У доповіді з першого питання Олена Караман зупинилася на основних результатах діяльності університету в 2023 році відповідно до провідних напрямів його функціонування в умовах війни РФ проти України та другого переміщення з території Луганської на територію Полтавської області: формування контингенту студентів; підвищення якості кадрового складу; забезпечення якості освітнього процесу; стабілізація науково-дослідної, інноваційної, міжнародної діяльності; активізація соціально-гуманітарної роботи і студентського самоврядування; розвиток матеріально-технічної бази та фінансово-економічної діяльності. Доповідь відбивала основні положення звіту ректора про діяльність університету у 2023 році, повна версія якого була розіслана членам Наглядової ради для ознайомлення  (див. Звіт ректора).

Загалом позитивно оцінюючи діяльність університету у 2023 році, Олена Караман визначила низку проблем, вирішення яких сприятиме подальшому розвитку університету як в умовах війни РФ проти України, так і повоєнного відновлення, у тому числі на деокупованих територіях Луганської області. Перспективними цілями діяльності університету у 2024 році доповідачка визначила такі, як: закріплення й подальший розвиток позитивних результатів з усіх напрямів, збереження автономії та суб’єктності, зміцнення позицій та авторитету на національному й міжнародному рівнях.

З другого питання порядку денного виступив Микола Семенов, який презентував Нову візію університету як цифрового. Передумовою визначення нової візії став унікальний досвід університету з упровадження цифрового (дистанційного) навчання, починаючи з 2004 року. Цей досвід допоміг університету вже тричі вистояти й далі розвиватися в умовах окупації і руйнувань, втрати будівель й матеріально-технічної бази, інших викликів: у 2014 році під час вторгнення РФ в Україну і першого переміщення університету в межах Луганської області; у 2020 році – внаслідок пандемії COVID-19; у 2022 році – під час повномасштабної війни РФ проти України і другого переміщення університету з Луганської до Полтавської області.

Метою візії є створення передумов для ефективного впровадження цифрових технологій у навчальний процес університету та забезпечення високої якості навчання з їх використанням.

Микола Семенов зупинився на основних цінностях, принципах, алгоритмі розробки й реалізації нової візії університету.

Оскільки реалізація нової візії потребує від колективу і партнерів університету низку кроків  (створення нормативної бази, технічних передумов, навчання та організація самого цифрового навчання та ін.), доповідач запросив членів Наглядової ради до співпраці у реалізації нової візії університету.

В обговоренні питання члени Наглядової ради відзначили актуальність і доцільність формування нової візії університету як цифрового, яка створюватиме нові умови для його розвитку. Було зроблено декілька пропозицій та запропоновано нові ідеї щодо спільної роботи над цифровою візією університету.

Усі пропозиції щодо вирішення актуальних проблем університету та його подальшого розвитку знайшли своє відображення в Ухвалі, за яку проголосували члени Наглядової ради одноголосно.

ЛНУ імені Тараса Шевченка щиро вдячний Наглядовій раді за багаторічну підтримку в умовах війни РФ проти України, починаючи з 2014 року; відстоювання найвищих загальнолюдських і національних цінностей – Свобода, Незалежність, Суверенітет; Людина, Життя, Особистість, Освіта, Наука; невпинний рух Перемоги над ворогом!

Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024