Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Гостьова лекція та онлайн екскурсія в ННІ ПАН

В ННІ ПАН відбулася гостьова лекція з онлайн екскурсією від стейкхолдера освітньої програми Екологія

Гостьовими лекторами для майбутніх екологів та всіх зацікавлених здобувачів інших спеціальностей та викладачів ННІ ПАН виступили фахівці-експерти Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (НДУ «УКРНДІЕП»). «Екологічна освіта як складова державної політики подолання негативних впливів внаслідок бойових дій» – поспілкувалися про це з Наталією ЦАПКО, завідувачем лабораторії еколого-токсикологічних досліджень антропогенного впливу на компоненти довкілля та нормування екологічно безпечного природокористування, кандидатом технічних наук, доцентом. Як освіта сприяє усвідомленню населенням важливості збереження природи й ресурсів? Як шляхом підвищення обізнаності громадян у питаннях екології можна зменшити негативний вплив на навколишнє середовище? На ці та інші питання надала відповіді пані Наталія. Екологічна освіта є ключовим елементом державної політики у подоланні негативних наслідків від бойових дій. Спільні зусилля освітян, науковців і громадськості у розвитку екологічної освіти допоможуть створити стійке та здорове середовище для майбутніх поколінь. Учасники зустрічі дізналися про те, які завдання вирішують фахівці НДУ «УКРНДІЕП», структурну організацію та технічні можливості, які допомагають досягати основної мети діяльності установи – наукове забезпечення державної політики в галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів, екологічної та радіаційної безпеки. Також учасники зустрічі дізналися про поточний стан довкілля в Харківській області внаслідок військової агресії росії проти України та проблеми з якими стикаються науковці під час досліджень забруднення навколишнього середовища. Лабораторія, яку очолює пані Наталія вирішує науково – практичні завдання у галузі оцінювання стану біотичної складової водних і наземних екосистем (поверхневих вод, донних відкладів, ґрунтів). Пані Наталія розповіла та продемонструвала онлайн Daphnia magna (дафнія), які використовують для біотестування забруднення водойм, методику досліджень та умови розведення цього модельного виду. Онлайн-спостереження за активністю дафній під час харчування водоростями викликало особливу зацікавленість слухачів до використання цього виду. Крім того, пані Наталія провела онлайн-екскурсію по лабораторіям установи. До складу УКРНДІЕП входять 11 лабораторій. Андрій МЕЛЬНИКОВ, кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії еколого-аналітичних досліджень продемонстрував роботу лабораторного обладнання для визначення різних показників забруднення об’єктів навколишнього середовища.

Щиро вдячні пані Наталії, пану Андрію та нашим партнерам – Науково-дослідній установі «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» за змістовну лекцію та плідну співпрацю!  

В нас ще є багато цікавого для тих, хто бажає навчатись, розвиватись та ставати справжніми професіоналами!

Запрошуємо всіх до нашої успішної шевченківської родини за престижною освітою, яка в майбутньому стане запорукою вашого успіху!

Контакти: +38 050 76 71 066, +38 +38 093 43 62 993; fpnlnu2023@gmail.com; м. Миргород, вул. Старосвітська, 52/15; м. Лубни, вул. Віктора Новікова, 2, пл. Вокзальна, 7. 

Сайт Інституту природничих і аграрних наук: https://luguniv.edu.ua/?page_id=349.

 

За інформацією ННІ ПАН 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024