“How to find relevant literature in Scopus”

Участь викладачів кафедри романо-германської філології у вебінарі “How to find relevant literature in Scopus”.

Оскільки 2024 рік в Університеті – “Рік активної публікаційної активності в Scopus”, викладачі кафедри романо-германської філології не лише працюють над публікаціями, а й регулярно долучаються до вебінарів, що стосуються Scopus.

9 квітня 2024 року Хайруліна Н. Ф., Юніна О. Є., Харковський Є. М. та Склярова І. В. взяли участь у вебінарі “How to find relevant literature in Scopus”, який дав цінні поради та інструкції стосовно використання Scopus, однієї з найбільш авторитетних баз даних наукової літератури та наукових цитувань.

Захід мав такі модулі: 1) Огляд Scopus: охоплював огляд інтерфейсу, основні функції пошуку та фільтрації; 2) Пошук літератури: детально зосередив слухачів як ефективно здійснювати пошук наукових статей та інших видань в Scopus, розглянув різні стратегії пошуку, використання ключових слів та фільтрів для точного вибору літератури; 3) Оцінка статей: надав інформація як оцінити якість та релевантність наукових статей у Scopus,  учасникам вебінару розказали про різні показники цитування, такі як імпакт-фактор, H-індекс, а також процес експертної оцінки статей; 4) Збереження результатів: увагу сфокусували на тому як зберегти та організувати знайдену літературу для подальшого використання; 5) Найновіші функції та оновлення: Scopus постійно оновлюється та вдосконалюється. Вебінар включав огляд найновіших функцій та оновлень, які полегшують пошук та використання наукової літератури.

Цей вебінар був дійсно корисним для всіх, хто цікавиться науково-дослідницькою роботою та використанням наукової літератури у своїй діяльності.

Кафедра романо-германської філології,
Інформаційний центр навчально-наукового
інституту філології і журналістики.