Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля

28-29 березня команда ННІ природничих і агараних наук взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференці «Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля. Перспективи відновлення природоохоронних територій України».

Організатором заходу виступила команда ГО «Всеукраїнської екологічної ліги» під керівництвом Тетяни Тимочко. Метою конференції стало обговорення та аналіз впливу російської військової агресії на довкілля України, виявлення проблемних аспектів та пошук ефективних шляхів відновлення природоохоронних територій з метою забезпечення сталого розвитку та збереження біорізноманіття. Конференція проходила у змішаному форматі на базі Хмельницького національного університету. У роботі конференції прийняли участь Наталія Мацай, директор ННІ ПАН, голова Луганськогого осередка Всеукраїнської екологічної ліги; Ірина Кирпичова, заступник директора з наукової, міжнародної та проєктної діяльності; Ольга Губська, заступник директора з навчальної роботи, Ірина Кравець, завідувач кафедри екології та СПГ та Катерина Березенко, викладач кафедри.

Пленарна сесія «Вплив та наслідки військових дій для природоохоронних територій, об’єктів ПЗФ, морської акваторії, ландшафтного та біологічного різноманіття»

розпочалась вітальними словами голови ВЕЛ Тетяни Тимочко. До вітання учасників конференції долучився міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх.

Основними напрямками роботи конференції були: «Шкода для Природи: тільки факти»; «Наслідки забруднення вибуховими та небезпечними речовинами ґрунтів, водних ресурсів: перспективи розмінування та відновлення»; «Проблемні питання ункціонування природоохоронних територій та шляхи для їх відновлення і розвитку»; «Перспективи впровадження екосистемних послуг в Україні». Своєрідним символом відновлення довкілля та віри у ПЕРЕМОГУ стала посадка магнолії у “Саду Перемоги” ботанічного саду Хмельницького національного університету учасниками конференції.

Упродовж двох днів роботи конференції до заходу доєднались понад 350 осіб у змішаному форматі – науковці, працівники об’єктів природно-заповідного фонду, представники департаментів/управлінь екології та природних ресурсів ОВА, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Державної екологічної інспекції, територіальних громад, громадські природоохоронні організації, ЗМІ. За результатами роботи конференції було прийнято резолюцію. Результати доповідей учасників конференції було оприлюднено в збірці конференції.

Учасники конференції щиро дякують команді ВЕЛ, особисто Тетяні Тимочко та всім учасникам конференції за актуальну тематику, цікаву роботу та корисні матеріали.

За інформацією ННІ ПАН


Резолюція конференції

Збірка конференції

Програма конференції

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024