Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Семінар «Інновації в освіті»

4 квітня в рамках Днів науки кафедрою професійної освіти, ресторанного і туристичного бізнесу був організований семінар «Інновації в освіті».

Учасниками семінару були викладачі і здобувачі освіти кафедри ПОРТБ і Лисичанського педагогічного фахового коледжу ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», вчителі трудового навчання і технологій ЗЗСО Луганської області і міста Лубни.

Програмою семінару було передбачено:

  • онлайн виставку робіт здобувачів вищої освіти і випускників кафедри;
  • проведення лекції на тему «Застосування штучного інтелекту в освіті» (спікер: Бурдун Олена Вікторівна, методистка вищої категорії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»);
  • знайомство з досвідом роботи КЗ «Кропивницький міжшкільний ресурсний центр №1» (спікер: Горобець Олена Валеріївна, директорка центру, заслужений вчитель України, вчитель трудового навчання)
  • обговорення актуальних питань технологічної освіти.

Семінар розпочав завідувач кафедри ПОРТБ Бурдун Віктор Васильович, який зазначив, що вже традиційними є проведення кафедрою у квітні місяці різноманітних семінарів і конференцій.

Перед тим як представити спікерів і надати їм слово Віктор Васильович запропонував учасникам семінару переглянути відеоряд робіт студентів, які зараз навчаються і кращих роботи студентів за період евакуації університету. 

Після цього слово було надано спікерам семінару.

Горобець Олена розповіла про те, що у місті Кропивницький створено три міжшкільних ресурсних центра, в яких проводяться заняття з технологій, безпеки життєдіяльності для учнів 7-9 класів усіх шкіл міста. Пані Олена продемонструвала матеріальну базу центру, проєкти, які вчителі ресурсного центру пропонують учням. Особливу увагу піні директорка приділила волонтерській діяльності, яка відбувається в центрі. Обсяги виготовлених волонтерським центром «Вулик» комплектів натільної білизни, бандан та інших речей вразили учасників семінару.

Бурдун Олена познайомила учасників семінару з особливостями роботи зі штучним інтелектом та способами його застосування в освітньому процесі. Учасники семінару мали змогу спробувати створювати промти для генерації зображень, поспілкуватись з видатними постатями минулого, відродженими штучним інтелектом та створити презентацію за визначеною темою за допомогою АІ.

Учасники семінару подякували організаторам і спікерам семінару! Сподіваємось, що знання і навички отримані учасниками семінару будуть ефективно застосовуватись в освітньому процесі.

 

За інформацією кафедри професійної освіти,
ресторанного і туристичного бізнесу

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024