Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Настановча конференція

Настановча конференція щодо організації та проходження митно-брокерської практики

29.03.2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри товарознавства і торгівельного підприємництва був проведений інструктаж щодо особливостей проходження митно-брокерської практики для здобувачів вищої освіти 4 курсу освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі».

Активна участь України в інтеграційних процесах та лібералізація зовнішньої торгівлі значно збільшили число експортерів та імпортерів, які потребують послуг з митного оформлення товарів. Діяльність, пов’язану з митним оформленням, виконують особи, уповноважені на декларування (декларанти або митні брокери). Для досконалого виконання ролі посередників між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності і митницею, митні брокери повинні відмінно знати специфіку свого бізнесу й постійно удосконалювати знання, враховуючи вимоги сьогодення.

Митно-брокерська практика – важлива складова частина навчального процесу з підготовки висококваліфікованих фахівців спрямована на закріплення і поглиблення теоретичної підготовки і отримання практичних навичок і компетентностей у сфері професійної діяльності за спеціальністю 076 «Підприємництво і торгівля», галузі знань 07 «Управління та адміністрування».

Головне завдання практики – ознайомлення з особливостями переміщення через митний кордон України окремих видів товарів та інших предметів, аналіз чинного законодавства та підготовка документів, необхідних для здійснення декларування та митного оформлення товарів. Під час митно-брокерської практики необхідно навчитися застосовувати набуті знання при вирішенні практичних ситуацій, що виникають під час декларування товарів.

Напередодні здобувачі отримали для ознайомлення Інструкцію з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час проходження митно-брокерської практики для здобувачів вищої освіти спеціальності підприємництво і торгівля навчально-наукового інституту технологій і торгівлі.

Під час зустрічі здобувачі пройшли первинний інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності, з’ясували особливості проходження практики та отримали роз’яснення стосовно індивідуальних завдань. Здобувачі мали можливість з’ясувати важливі питання з підготовки звітів та особливостей їх захисту.

 

 Кафедра товарознавства і торгівельного підприємництва ННІТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024