Співпраця з Долинською міською радою у сфері освіти

Між університетом та Долинською міською радою було підписанно угоду про співпрацю у сфері освіти.

25 березня 2024 року у приміщенні міської ради м. Долини Івано-Франківської області зустрілися голова міської ради І.Я. Дирів, його заступники, керівник управління освіти І.І. Сайко, провідний спеціаліст управління освіти, директори ліцеїв, голова Сєвєродонецької районної ради Луганської обл. В. Прокопенко, керівниця музею «Резиденція Янголів» О. Стеценко, внутрішньо переміщені особи Луганської, Донецької, Харківської, Херсонської та інших областей з ректоратом ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – головою Вченої ради університету, доктором педагогічних наук, професором, академіком Національної академії педагогічних наук України, першим проректором В. С. Курилом, ректором, доктором педагогічних наук, професором, Заслуженим працівником України О.Л. Караман, проректором з науково-педагогічної роботи, доктором педагогічних наук, доцентом Я.І. Юрків.

Відкрив урочисту зустріч голова міської ради, який презентував літопис розвитку та майбутнє Долинської територіальної громади. Від делегації університету перший проректор розказав про історію становлення освітнього закладу та наголосив, що в усі часи він залишається єдиним, непохитним, послідовним осередком української державності. Саме через таку позицію під час вторгнення окупантів у 2014 та 2022 роках університет та 85% викладацького складу перемістились спочатку у м. Старобільськ Луганської обл., а потім у Полтавську область (м. Полтава, Лубни, Миргород). Нині всі здобувачі освіти продовжують навчання, використовуючи переваги дистанційної форми.

Пані ректорка розповіла про переваги навчання у закладі вищої освіти,  зазначивши, що головними пріоритетами є: наявність великої кількості  бюджетних місць, навчання за рахунок ваучерів від Центрів зайнятості, отримання диплому міжнародного зразка, доступна вартість навчання, можливість підвищення кваліфікації для педагогів і держслужбовців та ін.

Результатом зустрічі стало підписання Угоди про співпрацю між університетом та Долинською міською радою, яка передбачає, зокрема, відкриття консультаційного центру в м. Долина.

Під час візиту відбулося відвідування Краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, де делегацію гостинно зустріла директорка Ксенія Циганюк та  музею «Резиденція Янголів».

Окрім того, члени делегації зустрілися з представниками Луганської діаспори, ради ВПО, мешканцями міста. Під час спілкування розповіли про навчання в університеті та дали відповіді на запитання щодо вступу до ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Сподіваємося, що співпраця університету та Долинської міської ради буде плідною та дасть змогу виховати нове покоління фахівців, здатних до високотехнологічного й інноваційного розвитку громади; створити привабливе соціокультурне середовище та зменшити рівень відтоку молоді з території громади; отримати  кошти від міжнародної та грантової діяльності; залучити членів громади до роботи в університеті.

Дякуємо  від щирого серця  за розуміння,  чуйність, теплий прийом, підтримку! Наша освіта – гарантія вашого успіху!

За інформацією ЛНУ імені Тараса Шевченка