Участь у вебінарі з академічної доброчесності

Викладачі навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук взяли участь у вебінарі з академічної доброчесності.

Команда викладачів – представників Навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук, на чолі з директором Наталією МАЦАЙ та заступником директора з наукової, міжнародної та проєктної діяльності Іриною КИРПИЧОВОЮ відвідали вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи», організований Національним університетом «Запорізька політехніка», який відбувся з 6 березня 2024 року. Після проведення вебінару учасники мали важливість пройти тестування для отримання сертифікату щодо навчання.

Основна мета вебінару – підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту. Вебінар спрямовано на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності у науковій та освітній діяльності.

Модератором заходу стала Олена СКУЙБІДА, канд. тех. наук, доцент, начальниця відділу перспективного розвитку, ліцензування, акредитації та якості освіти. З вітальними словами до учасників звернулися Віктор ГРЕШТА ректор Національного університету «Запорізька політехніка»; Юлія ГРИШИНА народна депутатка України 9-го скликання, доктор. юридичних наук, Голова Підкомітету з питань вищої освіти, Комітету з освіти, науки та інновацій Верховної Ради України; Андрій БУТЕНКО канд. іст. наук, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Михайло ВИННИЦЬКИЙ Ph.D., заступник міністра освіти і науки України.

Спікерами заходу виступили: Іван НАЗАРОВ, доктор юридичних наук, професор, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з доповіддю «Проблеми застосування та вдосконалення законодавства щодо забезпечення академічної доброчесності»;Володимир БАХРУШИН, доктор фізико-математичних наук, професор НУ «Запорізька політехніка», член Національної команди експертів з реформування вищої освітирозповів «Навіщо потрібна академічна доброчесність?»;Євген НІКОЛАЄВ, директор Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Університету Грінченка виступив на тему: «Актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2024 року»; Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ, канд. тех. наук, доцент, проректор НУ «Запорізька політехніка»виступив з доповіддю «Генеративний штучний інтелект та академічна доброчесність. Світові тенденції».За результатами семінару учасники від університету успішно пройшли тестування та отримали сертифікат у обсязі 0,5 ЄКТС.

Команда інституту ННІ ПАН щиро дякує організаторам за організацію вебінару та цікавий формат навчання.

За інформацією НН ІПАН