Гостьова лекція в ННІ ПАН
21.3.2024
У ННІ ПАН відбулася гостьова лекція «Лікарські рослини: перспективні види для використання у відновленні та реконструкції полезахисних лісонасаджень».
Здобувачі та викладачі всіх спеціальностей інституту природничих і аграрних наук відвідали гостьову лекцію Людмили ГЛУЩЕНКО, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника, заступника директора з наукової роботи Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України.
Під час зустрічі слухачі дізналися про сучасний стан полезахисних насаджень та перспективи змін і перспективні види лікарських рослин. Полезахисні лісові смуги – це лісові насадження, які штучно створені для захисту сільськогосподарських угідь від посухи та ерозії ґрунтів. Лише від ерозії ґрунтів Україна щорічно втрачає більше 10-12 млн. т. зерна, а площа еродованих земель включає понад 18,5 млн. га, що становить 31% території держави. Полезахисні смуги виконують окрім основних функцій, цілу низку важливих для довкілля функцій. Виконання корисних для агроценозів функцій полезахистними лісосмугами залежить від численних чинників, які безумовно мають враховуватися при їх формуванні, відновленні і реконструкції. Також пані Людмила детально розповіла про те як пов’язані зміни кліматичних зон України та підбір видового складу насаджень для полезахисних лісосмуг та які, саме лікарські рослини доцільно використовувати для таких насаджень. Лікарські рослини є важливою частиною екосистем, тому існує гостра потреба пошуку шляхів для забезпечення компромісу між сталим управлінням комерціалізацією і захистом біорізноманіття. Разом з пані Людмилою учасники зустрічі обговорили проблемні питання, які необхідно вирішувати на рівні громади та держави для ефективного використання полезахисних лісосмуг.
Під час лекції слухачі отримали надзвичайно цікаву, вичерпну та корисну інформацію та відповіді на запитання.
Щиро вдячні пані Людмилі та нашим партнерам – Дослідній станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААНУ за змістовну цікаву лекцію, корисну професійну зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю!
Інститут природничих і аграрних наук