Антон Бадер провів відкриту лекцію

Директор ННІСГН, доктор політичних наук, доцент Антон Бадер провів цікаву відкриту лекцію на тему “Вплив державного перевороту на політичний процес” для здобувачів освіти інституту.

Лекція розглядала різні аспекти  проблематики держаних переворотів, включаючи теоретичні основи і конкретні приклади з різних політичних систем. Лектор глибоко проаналізував теоретичні засади проблеми, розкривши ключові концепції та підходи, які допомагають зрозуміти вплив державного перевороту на політичні процеси. Він звернув увагу на взаємозв’язок між політичними структурами та соціальними процесами, що стають суттєвими в умовах політичної нестабільності.

У ядрі світ-економіки в певний період життєвого циклу гегемонії з’являються держави, які відтворюють конструкцію світ-імперії та намагаються конкурувати за лідерство. “Такими державами дослідник І. Валлерстайн називає наполеонівську Францію в період формування англійської гегемонії та Німеччину у межах становлення гегемонії США. Очевидно, що Французька та Німецька імперії суттєво відрізнялись від попередніх історичних систем”, – зазначив Антон Бадер.

Особлива увага була приділена розгляду державного перевороту в політичних системах центру, напівпереферійної зони та периферії. Антон Васильович дослідив різницю в механізмах та наслідках державного перевороту в різних геополітичних контекстах, що дозволило зрозуміти його роль у формуванні політичного ландшафту.

Учасники лекції отримали можливість глибше зрозуміти складність та різноманітність процесів, пов’язаних з державним переворотом, що сприятиме їхньому кращому аналізу та прогнозуванню в майбутньому політичних процесів.