Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Відкрите засідання робочих груп

На кафедрі публічної служби й управління навчальними закладами ННІПУПО відбулося відкрите засідання робочих груп освітньо-професійних програм

14 березня 2024 року на кафедрі публічної служби й управління навчальними закладами, навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіт, відбулося спільне засідання робочих груп освітньо-професійних програм «Територіальне управління та місцеве самоврядування», «Соціальна сфера», «Кадровий менеджмент» спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» та освітньої програми «Управління навчальним закладом» спеціальності 073 «Менеджмент».

В обговоренні освітніх програм узяли участь гаранти освітніх програм: директор навчально-наукового інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти, доктор наук з державного управління, професор Володимир Заблоцький; кандидат економічних наук, доцент Ольга Саєнко, завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Сич, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Птахіна; а також члени робочих груп: кандидат педагогічних наук, доцент Надія Васиньова, кандидат педагогічних наук, доцент Євген Іванов, кандидат з державного управління Ольга Терентʼєва, начальник відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики Пирятинської міської ради Полтавської обл. Оксана Мілюта, заступник голови Лубенської районної ради Полтавської області Оксана Цимбал; головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи Донецької ОДА Управління фізичної культури і спорту Віра Борутя, заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби, начальник відділу у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях Наталья Щербіна, начальник Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області Лариса Волченко, начальник відділу з питань забезпечення соціальних та публічних послуг Шульгинської сільської військової адміністрації Тетяна Соломаха, кандидат педагогічних наук, директор Департаменту соціального захисту населення Луганської військово-цівільної обласної адміністрації Еліонора Поліщук, випускниця освітньої програми «Управління навчальним закладом Олена Лифенко.

Також була запрошені інші стейкхолдери: Михайло Новиков – начальник відділу соціальних гарантій управління соціальних гарантій, організаційної роботи та контролю Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної військової адміністрації; начальник відділу ліцензування, атестації та роботи з персоналом Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Єловська; Андрій Дєгтяр – доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри публічного управління та підприємництва Національного аерокосмічного університета ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», заслужений діяч науки і техніки України.

Завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Сич зазначила, що до обговорення освітніх програм, до оцінки їх якості були залучені випускники, які в результаті проведеного опитування визначили високий рівень актуальності та практичну спрямованість освітньо-професійних програм для професійної діяльності. 94% студентів вважають у більшій мірі логічним і послідовним порядок вивчення дисциплін, план та графік навчального процесу; позитивно оцінюють стан наявного навчально-методичного забезпечення освітнього процесу; відмічають, що очікування щодо набуття компетенцій під час навчання за освітньою програмою відповідають реальному змісту програм. Випускники відзначили високий рівень викладання та етичність відносин з викладачами, дотримання вимог академічної доброчинності у процесі навчання. 81,3% високо оцінили якість освітньої діяльності, 12,5% – добре. Обговорення результатів моніторингу опитування здобувачів освіти та випускників щодо якості освітньо-професійної програми та освітнього процесу дозволяє підвищити рівень підготовки конкурентоспроможних фахівців.

Кандидат економічних наук, доцент Ольга Саєнко ознайомила з результатами аналізу  ринку праці України для випускників магістратури спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Аналіз кількості вакансій, зареєстрованих в Державній службі зайнятості, фактичної кількості працюючих державних службовці, потреб у підготовці магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» на 2023-2025 роки та інших аналітичних даних надав змогу зробити висновки стосовно актуальності представлених  освітніх програм спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» та достатньо високий потенціал залучення наших випускників до державної служби.  Відзначено, що кількість вступників з органів місцевого самоврядування з кожним роком зростає, що вказує на збільшення попиту на освітні послуги для органів місцевого самоврядування.

Гаранти освітніх програм провели аналіз освітніх компонентів ОПП, зазначили, що  програмні компетентності та програмні результати навчання за ОПП відповідають діючим стандартам вищої освіти за відповідними спеціальностями; здійснили аналіз зауважень експертів за результатами останньої акредитації ОПП, окреслили результати опитування стейкхолдерів, запропонували власне бачення стосовно необхідності оновлення якості освітніх програм, вдосконалення структури програм та переліку вибіркових освітніх компонентів професійної підготовки, які враховують нагальні сучасні проблеми.

Гарант освітньої програми «Територіальне управління та місцеве самоврядування», професор Володимир Заблоцький підкреслив актуальність програми та популярність серед абітурієнтів, за якою щорічно навчається найбільша кількість студентів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Відзначив, що освітня програма постійно вдосконалюється, додаються актуальні вибіркові компоненти (у цьому році це Гендерна політика в Україні, Проєктний менеджмент в публічній сфері).

Гарант освітньої програми «Соціальна сфера», доцент Ольга Птахіна навела результати опитування державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, яке проводилося НАДС України з метою дослідження актуальних потреб у період дії воєнного стану та повоєнного відродження. Підкреслила важливість таких напрямів у соціальній сфері як фінансове забезпечення соціального розвитку територіальних громад (в умовах воєнного стану та в післявоєнних умовах), соціальне партнерство, інфрастуктурне забезпечення розвитку соціальної сфери територіальних громад. Відзначила, що до вибіркових освітніх компонентів програми добавлено дисципліну «Публічне управління соціальним розвитком».

Гарант освітньої програми «Кадровий менеджмент», доцент Ольга Саєнко відмітила необхідність введення до блоку основних дисциплін освітнього компоненту «Кадрова політика», підкреслила, що основні зауваження експертів за результатами останньої акредитації ОПП враховані та усунені.

Гарант освітньої програми «Управління навчальними закладами», професор Тетяна Сич зазначили, що з огляду на кадрові зміни виникла необхідність змінити склад робочої групи ОПП.

Заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління НАДС України, начальник відділу у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях Наталья Щербіна відзначила актуальність освітньої програми «Територіальне управління та місцеве самоврядування», позитивний результат від навчання та важливість правової обізнаності майбутніх випускників у звʼязку із значними змінами законодавчої бази у сфері публічного управління та адміністрування.

Стейкхолдер цієї  освітньої програми – начальник відділу ліцензування, атестації та роботи з персоналом Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Єловська високо оцінила якість освітньої діяльності викладачів групи забезпечення програми, висловила слова подяки від Департаменту за якісну підготовку професійних кадрів.

Директор Департаменту соціального захисту населення Луганської військово-цівільної обласної адміністрації, к.п.н. Еліонора Поліщук підкреслила актуальність освітніх програм та матеріалів освітніх компонентів, відзначила нестачу кадрів у 26 громадах та військових й військово-цивільних адміністрацій Луганської області, які працюють в умовах евакуації, а також вказала на важливість підготовки професійних кадрів для післявоєнного відновлення області.

Начальник відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики Пирятинської міської ради Полтавської обл. Оксана Мілюта та головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи Донецької ОДА Управління фізичної культури і спорту Віра Борутя, начальник відділу соціальних гарантій управління соціальних гарантій, організаційної роботи та контролю Департаменту соціального захисту населення Луганської ОВА Михайло Новиков як випускники відзначили актуальність освітніх програм спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», висловили сова вдячності викладачам та побажали подальшого розвитку й процвітання Університету.

Дякуємо усім зацікавленим сторонам, а саме роботодавцям, академічній спільноті, здобувачам вищої освіти та випускникам за участь в обговоренні якості освітніх програм та плідну співпрацю.

Запропоновані зміни будуть розглянуті проєктною групою і внесені відповідні зміни у проєкти освітніх програм і проєкти навчальних планів 2024 року.

 

За інформацією кафедри публічної служби й управління навчальними закладами

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024