Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у форумі консумерської асамблеї України

Кафедри товарознавства і підприємництва взяла участь у форумі консумерської асамблеї України «Споживачі ‒ бізнес – держава: ефективна взаємодія».

Щороку 15 березня споживчий рух та інші впливові учасники збираються разом з метою відзначення Всесвітнього дня прав споживачів, щоб підвищити глобальну обізнаність про права споживачів, їх захист і розширення можливостей. Саме тому, 15 березня 2024 р,з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів 2024, здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі»та науково-педагогічні працівники кафедри товарознавства і підприємництва навчально-наукового інституту технологій і торгівлі (ННІТТ) Державного закладу «Луганський національний університет  імені тараса Шевченка» долучилися до участі(в онлайн форматі) у форумі консумерської асамблеї України «Споживачі – бізнес – держава: ефективна взаємодія»: панельна сесія 1. Реалії розвитку споживчого ринку в умовах воєнного стану; панельна сесія 2. Діджиталізація. Споживач і штучний інтелект (програма форуму).

З кейсом від ГО «Науково-дослідний центр «Незалежна експертиза» виступила Наталія Володимирівна Омельченко (професор кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ННІТТДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», Голова правління, головний експерт ГО «Науково-дослідний центр «Незалежна експертиза», к.т.н., професор) та зосередила увагу присутніх у нагальній потребі захисту прав споживачів в нашій державі, ознайомила із набутим досвідом з питань захисту прав споживачів громадської організації, яку очолює та окреслила завдання громадської спільноти, професіоналів, здобувачів вищої освіти, зокрема товарознавців-експертів у розбудові цивілізованого українського ринку товарів та послуг, де пануватиме довіра, відповідальність, взаємодія між споживачами, державою та бізнесом.

Вельми вдячні організаторам Державному торговельно-економічному університету, Головному управлінню Держпродспоживслужби в м. Києві, Всеукраїнській федерації споживачів «ПУЛЬС» та спікерам за: можливість участі у форумі, залученості до сприяння забезпеченню застосування справедливого і гідного довіри штучного інтелекту для всіх на цій планеті; підвищення компетентності стосовно глобальних викликів для споживачів у 2024 р., проблем та шляхів вирішення за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, змін у законодавстві щодо безпечності та якості харчових продуктів, діджиталізації в рітейлі, захисту персональних даних споживачів в умовах диджиталізації.

Систематична участь у подібних заходах (зокрема гарантів освітніх програм, внутрішніх стейкхолдерів, здобувачів ОП «Товарознавство та експертиза в митній справі») є запорукою оновлення змісту освіти на основі наукових досягнень і сучасних практик й пріоритетів зовнішніх стейкхолдерів, уточнення програмних результатів навчання, з урахуванням потреб стейкхолдерів, тенденцій ринку праці.

 

З ВДЯЧНІСТЮ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!

Творимо європейську Україну разом!

Все буде Україна!

 

 

Кафедра товарознавства і торговельного підприємництва
навчально-наукового інститут технологій та торгівлі,
ГО «НДЦ Незалежна експертиза».

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024