Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Відкрите засідання кафедри аудіовізуального мистецтва

На відкритому засіданні кафедри аудіовізуального мистецтва відбулося обговорення освітньої програми «Ведучий програм телебачення» зі стейкголдерами.

Задля вдосконалення і покращення якості освітніх програм «Ведучий програм телебачення» спеціальності 021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво та у відповідності до принципів ESG-2015 12 березня у навчально-науковому інституті мистецтв відбулося відкрите засідання кафедри аудіовізуального мистецтва зі стейкголдерами щодо розгляду проєктів освітніх програм «Ведучий програм телебачення» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня.

На засіданні кафедри були присутні: науково-педагогічні працівники кафедри, директор навчально-наукового інституту мистецтв – Ірина Володимирівна Продан, в.о. завідувача відділу управління якістю освітньої діяльності – Маргарита Віталіївна Кравченко, КОЛЕГИ З ХАРКОВА, шеф-редакторка телеканалу «Суспільне Полтава» – Карина Москаленко, тележурналіст, випусковий редактор, ведуча програм на Полтавському телебаченні (PTV) – Ірина Дмитрівна Бабенко, головний редактор, ведучий авторської програми на каналі «Свободний Полтава» –  Ярослав Григорович Журавель, здобувачі IV курсу вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітньої програми «Ведучий програм телебачення» – Вероніка Ігорівна Завертайлова і Влада Віталіївна Дудник.

Маргарита Віталіївна Кравченко та Ірина Володимирівна Продан закцентували увагу на узгодженні мети освітньої програми зі стратегією державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Колеги з Харкова порекомендували уточнити перелік посад, які можуть займати здобувачі після закінчення навчання за освітньою програмою «Ведучий програм телебачення».

Ярослав Григорович Журавель наголосив на тому, що освітні компоненти освітньої програми мають відповідати Стандарту вищої освіти і бути професійноорієнтованими.

Ірина Дмитрівна Бабенко зауважила, що посаду «Ведучий програм» може займати випускник ОП «Ведучий програм телебачення»  бакалаврського рівня лише у разі наявності стажу роботи.

Карина Москаленко рекомендувала розглянути пропозицію щодо внесення в освітню програму дисципліни, яка була би зорієнтована на соціальні мережі, тому що сучасні телеканали використовують такі платформи для більшого охоплення аудиторії та швидкого і практичного доступу до інформації.

Завідувач кафедри аудіовізуального мистецтва Сайбеков Максим Геннадійович запропонував ввести в освітньо-професійну програму «Ведучий програм телебачення» магістерського рівня освітній компонент правничого циклу, оскільки у випусках 82 і 83 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (оскільки відсутні професійні стандарти) зазначено, що претенденти на посади повинні знати правила та норми охорони праці, чинне законодавство, які регламентують діяльність телебачення, радіомовлення, основи авторського і трудового законодавства.

Також було запропоновано ввести вибіркові освітні компоненти правничого циклу на ОП «Ведучий програм телебачення» бакалаврського рівня : «Практикум з основ правознавства для творчих спеціальностей» та «Інтелектуальна власність в аудіовізуальному мистецтві та виробництві».

Вероніка Завертайлова і Влада Дудник запропонували розглянути пропозицію щодо створення театру, бо це має підвищити рівень мовленнєвої культури та артистизму.

Дякуємо усім зацікавленим сторонам, а саме роботодавцям, академічній спільноті, здобувачам вищої освіти за участь в обговоренні проєктів освітніх програм «Ведучий програм телебачення» спеціальності 021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво першого і другого рівня вищої освіти. Це покращить якість цих освітніх програм.

Запропоновані зміни будуть розглянуті проєктною групою і внесені відповідні зміни у проєкти освітніх програм і проєкти навчальних планів 2024 року.

Інформаційний центр НН ІМ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024