Літературно-музична композиція до 210-ої річниці з Дня народження Тараса Шевченка
10.3.2024
У НН ІФЖ була представлена літературно-музична композиція до 210-ої річниці з Дня народження Тараса Шевченка.
8 березня 2024 року в навчально-науковому інституті філології та журналістики була представлена Літературно-музична композиція до 210-ої річниці з Дня народження Тараса Шевченка.
Організаторами заходу були викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і здобувачі освіти спеціальності «Українська мова і література».
Тарас Шевченко є культовою постаттю в історії України. Він відомий як поет, художник, філософ, драматург, прозаїк. Доля постійно випробовувала митця, але він рухався уперед, не корився можновладцям і ні перед ким не схиляв голови. Перед молодим Тарасом стояв нелегкий вибір: художник чи поет? І він обрав:
…Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!… Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди!
Присутні на заході викладачі і здобувачі навчально-наукового інституту філології та журналістики разом із читцями осягнули височінь творчості Кобзаря: милувалися неперевершеними портретами, пейзажами, картинами пензля Шевченка-художника, переживали почуття закоханості до жінок, які відіграли знакову роль у житті митця, і слухали неперевершені поезії. Саме захоплення поезією відіграло негативну роль у житті Тараса Шевченка. Його твори змушували згадати героїчні сторінки історії українців, зіставити з проблемами сьогодення, усвідомити звернення Кобзаря до нащадків.
Він говорить і до мертвих духом, які незабаром пробудяться, і до живих, і до ще ненароджених в Україні і по всіх світах. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Тараса Шевченка – вічне. Потрібно вивчати його і виконувати заповіт Кобзаря:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.
За інформацією кафедри української та зарубіжної літератури