Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Віртуальна екскурсія

Відбулася віртуальна екскурсія навчальним корпусом Університету у Лубнах.

Нещодавно в Інституті гуманітарних та суспільних наук відбувся захід, приурочений до чергової, вже 103-ї річниці заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Пам’ятна дата була згадана за допомогою «віртуальної екскурсії» для студентів Інституту старовинною будівлею колишнього Лубенського єпархіального училища, побудованого у 1907 році, де сьогодні розташовуються адміністрація та провідні структурні підрозділи Університету.

Такий формат, як відзначає ініціатор його створення – д.і.н., професор, завідувач кафедри історії та археології Олександр Набока, став для «істфаку» традиційним. Вперше подібний захід був проведений ще під час антикороновірусних карантинних заходів у 2021 році і був присвячений висвітленню історії та сьогодення старобільського «червоного корпусу» ЛНУ імені Тараса Шевченка. Як відзначив автор заходу: «фішкою» нашого навчального закладу було розміщення у цікавих будівлях із «великою історією». Олександр Набока згадав про легендарний «Дом Васньова» у Луганську, де на початку 20-х рр. ХХ ст. зароджувався Університет, просторі корпуси, яка слугувала йому домівкою з 20-х рр. ХХ століття і до буремного 2014 року, а також про вже згадану будівлю колишньої жіночої гімназії у Старобільску.

Головна ж увага доповідача була зосереджена на висвітленні історії сьогоднішньої, лубенської «гавані» нашого університету. Серед іншого, доповідач відзначив, що вона побудована у змішаному стилі пануючих наприкінці ХІХ – початку ХХ століть архітектурних стилях: неовізантійському каноні та модерн. Архітектором був Олексій Бекетов – пов’язаний родинними зв’язками із видатною родиною підприємців та меценатів Алчевських, яка системно підтримувала розвиток українською освіти та культури на Луганщині, на початку ХХ століття.

Захід викликав зацікавлення слухачів. Спільно із ними було вирішено і надалі розвивати цей формат освітньо-виховної взаємодії. 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024